Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Мандат за «кнопкодавство»

Про законодавчі ініціативи «Слуги народу»
15 серпня, 2019 - 10:01
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Як відомо, однією із обіцянок тодішнього кандидата в Президенти Володимира Зеленського було зняття недоторканності депутатів. В середу на брифінгу радник Президента України та його представник у Верховній раді Руслан Стефанчук розповів про нагальні законодавчі ініціативи партії «Слуга народу». Однією з них є згадане зняття депутатської недоторканності і встановлення додаткових підстав щодо втрати депутатського мандату, а саме за «кнопкодавство» та прогул.

За його словами, у партії «Слуга народу», перш за все, прагнуть скасувати депутатську недоторканність і розширити перелік підстав для дострокового звільнення народних депутатів. Окрім того, планується внести зміни до регламенту, щоб запобігти так званому «депутатському спаму» і перейти на електронну форму документообігу, привести регламент парламенту у відповідність до Конституції. Також Стефанчук додав, що є великі блоки законів по економіці, антикорупційних законів, блок законів щодо судової та правоохоронної системи.

Нагадаємо, що гасла про зняття депутатської недоторканності неодноразово звучали у передвиборчих програмах та обіцянках партій і політиків. По сьогодні ці обіцянки так і не були втілені в життя. Натомість саме недоторканність парламентарів дозволяла їм уникати кримінальної відповідальності, а згадане «кнопкодавство» стало  одним із ганебних та протизаконних явищ обранців народу.

Підготував Валентин ТОРБА, «День»
Газета: 
Рубрика: