Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

На передовiй...

Начальник генштабу ЗСУ Сергій Корнійчук про те, що Україні потрібно бути готовою до відсічі агресії Росії усім складом сил оборони
27 квітня, 2021 - 19:35
ФОТО REUTERS

У наших воїнів в останні місяці особливий період, тому що скупчення російської армади біля наших кордонів змусило їх ще більше мобілізуватися. Це не означає, що в попередні сім років українські військові розслаблялися, ні, просто тримаючи в безперервній напрузі через постійні обстріли та вірогідний наступ на будь-якій ділянці спільного кордону, Кремль, в тому числі, перевіряв готовність наших захисників до оборони. І заява міністра оборони РФ Сергєя Шойгу про повернення російських військових до місць постійної дислокації не означає зняття напруги чи відмова Москви від агресивних планів щодо України. Майже щодня з фронту приходять трагічні новини про загибель воїнів ЗСУ. Ось одна з них — від кулі ворожого снайпера 26 квітня в районі ООС загинув Іван Ковальовський з Івано-Франківщини.

Саме через те, що небезпека нікуди не зникла, українське військове керівництво продовжує підготовку до будь-яких сценаріїв розвитку подій. Про це нам повідомляють офіційні джерела, зокрема пресслужба Генштабу ЗСУ. 27 квітня під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака розпочато оперативно-стратегічний збір з керівним складом ЗСУ. Захід відбувається за участю вищого військово-політичного керівництва держави, представників центральних органів влади та сил оборони, представників збройних сил країн-членів НАТО та країн-партнерів і провідних експертів у галузі національної безпеки.

«Враховуючи агресивну політику Росії, яка має на меті знищення нашої державності, наш вибір — це інтеграція в структури НАТО та підготовка ЗС України, яка б забезпечила суверенітет і територіальну цілісність України. Кремль за будь-яку ціну готовий перешкодити реалізації цих планів, розглядаючи факт перетворення України у процвітаючу незалежну європейську країну як пряму загрозу своєму існуванню. Для досягнення своїх цілей Росія розпочала новий виток ескалації конфлікту на тимчасово окупованих територіях України. Зберігається загроза прямої агресії проти нашої держави», — наголосив начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій КОРНІЙЧУК.

Як зазначається, оперативно-стратегічний збір, як форма індивідуальної підготовки оперативного складу ЗС України, спрямований на поглиблення знань його учасників із питань воєнного мистецтва, організації та проведення заходів підготовки військ (сил) з урахуванням воєнних загроз національній безпеці України, обміну досвідом з представниками Збройних сил країн-партнерів тощо.

Корнійчук також наголосив, що Україна повинна бути готова до всеохоплюючої оборони та до дієвої відсічі ворогу. «Нам потрібно бути готовими до відсічі збройної агресії усім складом сил оборони, а також до створення умов для ведення всеохоплюючої оборони. Військо України набуло необхідних спроможностей та утримується у визначених ступенях готовності. ЗС України активно продовжують виконувати заходи реформування та розвитку. Цей послідовний, комплексний та безперервний процес здійснюється з метою забезпечення здатності військ (сил) адекватно реагувати на виникаючі виклики і загрози у воєнній сфері в умовах динамічних та швидкоплинних змін безпекового середовища», — зазначив Корнійчук.

Продовжує готуватися не тільки військово-політичне керівництво, а й вся армія, спецслужби. Навчання проводяться фактично безперервно, зокрема спільно і з нашими західними партнерами. Чи достатньо цього? На думку полковника британської армії у відставці, ексрадника міністра оборони України Глена Гранта, ні. «Українцям для успішного захисту від загарбників потрібне військо західного зразка, тобто з «командуванням місії», а не з «командуванням контролю». Ваша влада до цього має ставитися серйозно, бо половина армії — ну, не половина, але досить велика частина — жодним чином не готується. Я говорив із людьми з Нацгвардії, з людьми з резерву. Їм не віддають особливих наказів», — сказав полковник (espreso.tv).

Правда, скоріше, як завжди десь посередині. Однозначно, наша армія далеко не така, як вона була в 2014 році, але і не така, якою б ми хотіли її бачити (за оснащенням і підготовкою) поряд із найкращими арміями світу. І ще, важливо пам’ятати, що для українського воїна важливо мати надійний тил, коли до російської агресії будуть готові не тільки на передовій, а всі і кожен по всій країні.

Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 
Рубрика: