Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

Прострочена ЦВК

5 липня Верховна Рада знову не змогла призначити нових членів Центральної виборчої комісії. І так вже чотири роки
5 липня, 2018 - 19:05

Історія із призначенням, а точніше непризначенням членів Центральної виборчої комісії протягом вже чотирьох років — це історія ганьби. Черговий цирк можна було спостерігати в четвер. В цей день найбільша фракція Верховної Ради, вона же провладна і пропрезидентська, заявила, що повернеться в сесійну залу тільки після того, як парламент буде розглядати питання ЦВК та Антикорупційного суду.

Голова фракції БПП Артур Герасимов під час обговорення цього питання заявив, що вони будуть голосувати, оскільки воно вже «перезріло». Проте відмовилися голосувати — представники Радикальної партії, групи «Відродження», «Опозиційного блоку», «Батьківщини». Лідери цих політичних сил заявили, що не підтримують оновлений ЦВК, тому що у поданні Президента більше кандидатів, ніж вимагає закон, крім того там не представлені всі фракції, які є у парламенті. Таким чином, за їх словами, це буде «ручне ЦВК».

23 січня 2018 року Петро Порошенко підписав подання про призначення нових членів ЦВК. Він запропонував призначити Аллу Басалаєву, Наталію Бернацьку, Михайла Вербенського, Ірину Єфремову, Андрія Євстігнєєва, Ольгу Желтову, Олега Конопольського, Світлану Кустову, Ольгу Лотюк, Віталія Плукаря, Євгена Радченка, Тетяну Сліпачук, Леонтія Шипілова, Тетяну Юзькову. 5 лютого президент вніс до Ради подання на 14 членів ЦВК. Рада повинна призначити 13 членів. 16 травня Парубій говорив, що алгоритм, як визначити із 14 кандидатів 13, поки що не знайдено.

Найближчі союзники ББП по коаліції — «Народний фронт» також уникнув голосування, аргументуючи це тим, що для позитивного рішення немає підтримки всіх фракцій. Після обговорення спікер Верховної Ради Андрій Парубій поставив це питання на рейтингове голосування, в результаті чого набралося лише 189 голосів із 226 необхідних.

Насп авді, за наявності бажання оновити ЦВК можна було давно і вчасно, але кожна політична сила, особливо провладні фракції завжди намагалися «вирішити» питання так, щоб це було вигідно лише їм, а головне — мати вплив і контроль над головним органом, яке організовує і проводить вибори. В результаті — програє країна.

ГОЛОС ІЗ «ФЕЙСБУКУ»

Олена СОТНИК, народний депутат, «Самопоміч»:

— Президент забив гол у власні ворота, — пише в ФБ Олена Сотник. — БПП були впевнені, що якщо вони йдуть з зали Верховної Ради, то Парламент буде неспроможним приймати рішення. І тут 240 голосів — момент істини для цього парламенту! Ви запитаєте, що це було? Парламент показав Президенту хто «в домі господар». Всі ці демарші БПП, — це спроба підвищувати ставки та торгуватися з парламентарями! Не спрацювало.

Iрина ГЕРАЩЕНКО, перший заступник голови Верховної Ради:

— Парламент (окрім БПП, ця фракція категорично вимагала оновити ЦВК) взяв на себе політичну відповідальність за те, що ЦВК імені Януковича— Охендовського залишається. Більше не вдасться перекладати з хворої голови на здорову відповідальність за стару ЦВК. Нагадаю, Президент двічі подав кандидатури для оновлення виборчої комісії. Рік тому навіть не винесли на порядок денний. Зараз з березня штучно затягують процес розгляду... Друзі, якщо наступні вибори буде рахувати Охендовський і Ко, подякуйте нинішньому складу ВР, які провалили сьогодні оновлення Комісії.

Іван КАПСАМУН, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments