Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Щоб оживити ООН, потрібна правда»

Під час виступу на 76-й сесії Генасамблеї Президент України Володимир Зеленський закликав учасників приєднатися до Кримської платформи
23 вересня, 18:42

Це вже друга робоча поїздка Президента України до США. Цього разу Володимир Зеленський перебуває в Нью-Йорку, де бере участь в 76-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Крім самої участі в сесії, глава української держави зустрівся з лідерами країн та міжнародних організацій, головними стратегічними партнерами України.  

Під час зустрічі з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн сторони скоординували позиції в контексті підготовки до 23-го Саміту Україна — ЄС, проведення якого заплановане на 12 жовтня цього року в Києві. Володимир Зеленський наголосив, що визнання європейської перспективи та подальша інтеграція економіки України до внутрішнього ринку ЄС — серед ключових пріоритетів нашої держави. зокрема Президент України наголосив, що проект «Північний потік-2» є передусім безпековим викликом для європейського регіону.

Україна готова підтримувати зусилля Генсека ООН, зокрема в питанні реформування Організації та зміцненні її ролі у подоланні глобальних викликів. Про це було сказано під час зустрічі з Генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррішем. «Для нашого регіону таким викликом залишається російська агресія», — зазначив Володимир Зеленський. Президент передав Генеральному секретарю ООН список майже 450 українців, яких утримують на тимчасово окупованих територіях і в Росії. Він попросив Антоніу Гутерріша сприяти у звільненні ув’язнених.

Підтримки стабільної безпекової ситуації в регіоні Чорного моря, нарощування темпів двосторонньої співпраці в політичній, торговельно-економічній, військово-технічній та гуманітарній сферах — головні теми переговорів Володимира Зеленського з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом. Президенти домовились активізувати роботу щодо завершення процесу укладення Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Турецькою Республікою.

«Наш курс на членство в НАТО, принципи й стандарти Альянсу лежать в основі всіх керівних документів у сфері національної безпеки й оборони», — заявив Володимир Зеленський під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Президент України висловив сподівання, що країни-члени НАТО зможуть визначити для України вичерпний перелік реформ, відповідні критерії та «маркери»», виконання яких дасть змогу перейти до наступного етапу інтеграції з Альянсом.

«За неповний рік дії Угоди вже маємо конкретні результати українсько-британської взаємодії в багатьох сферах», — це вже заява Зеленського під час зустрічі з Прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном. Зокрема, було відзначено зростання двостороннього товарообігу в першому півріччі цього року на понад 70%. Окрему увагу було приділено подальшій взаємодії з Великою Британією щодо розвитку оборонних спроможностей України та зміцнення українського флоту.

Були і інші зустрічі, зокрема з крупними бізнесменами і інвесторами, в тому числі президентом корпорації Microsoft Бредом Смітом, а також з представниками української громади США. Не будемо перевантажувати текст подробицями, зауважимо, що було сказано багато правильних слів. Головне — реалізація.  

Головним ж меседжами Зеленського під час виступу на загальних дебатах 76-ї сесії Генасамблеї ООН — час змін і дій. 

«Пора прокидатись (заклик генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша до світових лідерів — ред.)? Чесно — Україна не засинала. Це складно зробити під звуки вибухів, під звуки пострілів, які лунають на нашому окупованому Донбасі восьмий рік поспіль. ... Уявіть: півтора мільйона людей змушені покинути свої домівки. ... Це вже майже 15 тисяч загиблих людей. Ось вам ціна свободи, ось вам ціна незалежності. Можливо, у Сентрал-парку або Медісон-сквер постріли чути не так гучно, як у Авдіївській «промці» або на Світлодарській дузі. ... Може, нам час зустрічатися там, де можна реально почути й побачити ці глобальні проблеми? ... Щоб оживити ООН, на мою думку, потрібна правда».

«Участь 46 держав та міжнародних організацій у першому саміті Кримської платформи про деокупацію Криму — ось це відданість основним принципам ООН. І я дуже вдячний кожній з цих країн, — наголосив Президент України. — А те, що ООН проігнорувала майданчик для вирішення проблем міжнародного права та окупації, — це якісь нові, ніким не схвалені принципи. Якщо ми хочемо оживити ООН, давайте згадаємо, що тут немає обраних, яких не можна ображати. ООН — це всі ми, це 193 країни. І я запрошую всі ці країни приєднатися до спільної декларації учасників Кримської платформи, засудивши окупацію й показавши, що ви — проти силової зміни кордонів у світі».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати