Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

У Дніпрі лідирують мер Борис Філатов та «Пропозиція»

Однак на швидкі результати виборчих перегонів очікувати не варто
28 жовтня, 2020 - 09:59
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Про це кажуть у громадській організації «Комітет виборців України». У територіальній комісії Дніпра приймають протоколи та бюлетені з виборчих дільниць і процес цей, як виявляється, дуже тривалий. Через нове виборче законодавство підраховувати їх будуть значно довше, ніж у минулі роки. На минулих місцевих виборах 2015 року на підрахунок голосів витратили три дні. Цьогоріч на це можуть витратити тиждень, а крайнім терміном називають 6 листопада. Ще зранку 26 жовтня перед будинком Дніпровської міськради утворилася величезна черга з представників дільничних комісій, які привезли виборчі документи. Пізніше їх запустили на перший поверх та до їдальні міськради, де вони могли очікувати прийому хоча б сидячи. Як розповідають фахівці, підрахунок голосів розпочинають на виборчих дільницях, яких у Дніпрі — 425.

Свої політичні симпатії містяни вказували за чотирма списками. Виборцям видавали бюлетені голосування за кандидатуру на посаду міського голови, депутатів міських, районних та обласної рад. «Після підрахунку голосів у нас відповідно є чотири стоси бюлетенів, які ми завантажуємо у мішки. Потім ці бюлетені розділяються», — каже член дільничної виборчої комісії Анатолій Кирпа. Відтак бюлетені голосування за мера та міських депутатів вирушають до районної територіальної виборчої комісії. У Дніпрі їх сім. Там перераховують, яку кількість прихильників отримали кандидати з кожного району міста окремо. Після районної ТВК результати надсилають до міської. На цьому їхній шлях закінчується. «Після того, як здадуть всі 51 дільниці в нашому районі, ми будемо складати свій протокол про підсумки, і тільки після цього ми здаємося в міську комісію, вони вже підбивають результати», — пояснює голова Чечелівської територіальної виборчої комісії Наталя Соломеїна. Бюлетені, за якими обирали районні та обласну ради, прямують одразу до міської територіальної виборчої дільниці, а звідти, як і з усіх міст, сіл та селищ, результати потрапляють до обласної ТВК. Там і підбивають вирішальні підсумки.

Переможця перегонів за крісло мера Дніпра оголосять у міській ТВК. Там розкажуть й про результати голосування за партії та депутатів від округів. «Зважаючи на те, що у нас нова виборча система, багато дільничних комісій допустились численних похибок, помилок під час підрахунку голосів, їх повертають на уточнення. На жаль, це буде затягувати процес не відомо на скільки», — додає голова правління ГО «Комітет виборців України» Станіслав Жолудєв.

За результатами екзит-полів від «Студії Савіка Шустера», лідирує у перегонах за крісло міського голови чинний мер Борис Філатов. Кандидатури на посаду мера за цим опитуванням розташувались наступним чином: Борис Філатов, «Пропозиція» — 44,47%; Загід Краснов, «Громадська сила» — 14,44%; Олександр Вілкул, «Блок Вілкула» — 11,27%; Сергій Риженко, «Слуга народу» — 10,60%.

Щодо результатів виборів до Дніпровської міської ради: «Пропозиція», — 28,33%, ОПЗЖ — 17,15%, «Слуга народу» — 15,21%, Громадська сила — 10,44%, ЄС — 7,5%, «Блок Вілкула» — 5,24%, Партія Шарія — 4,41%.

Втім, є й інші екзит-поли, за результатами яких Борис Філатов набрав 52,3% — тобто переміг вже у першому турі. Такі результати надав ГО «Комітет виборців України». Про те також заявляв після закриття дільниць радник мера Геннадій Корбан. Сам Борис Філатов особисто подякував дніпрянам за підтримку на брифінгу. «Екзит-пол, проведений «Комітетом виборців України» спільно з однією з соціологічних компаній, свідчить: я впевнено набираю підтримку городян, необхідну для перемоги вже в першому турі. Тобто більше 50% виборців. Партія «Пропозиція» на виборах до міської ради, в залежності від того чи іншого соціологічного дослідження, набирає від 30% до 40% голосів»,            — підкреслив чинний мер.

Він акцентував увагу на тому, що членів виборчих комісій чекає важкий період підрахунку голосів, який через нещодавні зміни законодавства, буде більш складним і тривалим, ніж раніше. «Я прошу всіх членів виборчих комісій на різних рівнях докласти максимум зусиль для того, щоб захистити результати волевиявлення городян. Я також звертаюся до керівників парламентських партій. Будь ласка, робіть все можливе для того, щоб ваші представники у виборчкомах спрацювали чесно і не дозволили непорядним політикам спотворити підсумки голосування», — сказав Борис Філатов.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: