Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

Україна і Сербія продовжили безвіз

Президент Петро Порошенко здійснив візит до Белграда
3 липня, 2018 - 17:43
ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Президент України Петро Порошенко подякував Сербії за підтримку суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави та висловив сподівання на підтримку сербською стороною запровадження миротворчої місії ООН на окупованих українських територіях, йдеться на сайті Президента України.

Петро Порошенко наголосив, що Україна поважає територіальну цілісність і суверенітет Сербії. «Ми не визнали Косова і виходимо з позиції, що проблема Косова повинна бути вирішена компромісним шляхом з урахуванням інтересів Сербії», — зазначив Петро Порошенко під час спільного брифінгу з Президентом Сербії за підсумками переговорів.

Своєю чергою, Президент Республіки Сербія Александар Вучич наголосив: «Хочу сказати, що так, як Україна підтримує територіальну цілісність Республіки Сербія, так і Сербія підтримує територіальну цілісність України. І ми вважаємо, що важливо серйозно, відповідально і дуже добре працювати на розширення наших зв’язків».

Хоча, якщо згадати голосування Сербії в ООН, то варто зауважити, що в кінці минулого року ця країна серед інших, зокрема Росією, проголосувала проти оновленого проекту резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». Резолюція свідчить про порушення Росією прав людини в окупованому нею Криму.

Також президенти обговорили питання щодо європейської інтеграції обох держав. «Ще одна стратегічна мета, яка нас об’єднує, це європейська інтеграція», — зазначив Петро Порошенко. За його словами, підписання двосторонніх договорів є яскравим тому свідченням. «Хочу наголосити, що лише кілька тижнів тому ми домовилися, що підпишемо Угоду, яка продовжує термін безвізового перебування громадян Сербії в Україні і громадян України в Сербії для того, щоб покращити контакти між людьми, спростити візити туристів, підприємців, культурних діячів. Для того, щоб наші народи краще пізнали один одного», — зауважив Порошенко.

Александар Вучич також зазначив: «Європейська інтеграція — також дуже важливе питання. І ми будемо допомагати один одному на цьому шляху — все, що треба нам разом зробити в цьому напрямі».

Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments