Якщо країна, обираючи між війною і ганьбою, обирає ганьбу, вона одержує і війну і ганьбу.
Вінстон Черчилль, британський державний діяч

Чому я вдруге голосуватиму за Віктора Ющенка?

26 грудня, 2009 - 00:00

На жаль, не все в ідеальному варіанті вдалося здійснити з президентської програми «10 кроків назустріч людям». А хіба не Віктор Андрійович ініціював законодавче підвищення матеріальної допомоги при народженні дитини до 8400 гривень? Згодом виплати збільшено до 12000 гривень кожній родині за народження першої дитини, 25000 за народження другої дитини і 50000 за народження наступних дітей. За президентства В. Ющенка український експорт зріс удвічі — 32,7 мільярда до 67 мільярдів доларів. Українська продукція завойовує нові ринки в Європі та Азії. Товарообіг між Україною та Росією зріс майже вдвічі з 17,7 млрд. доларів у 2004 р. до 35,15 млрд. доларів у 2008 р. Назву ще декілька важливих цифр. За неповні чотири роки було створено 3,6 млн. нових робочих місць. За чотири роки (з 2005 по 2008 рік включно) Державна служба зайнятості працевлаштувала 4,3 млн. громадян України. За цей же період кількість зайнятого населення у віці від 15 до 70 років збільшилася майже на 700 тис. осіб (з 20,3 млн. до 21 млн.).

Вдумливий громадянин розуміє, що для Віктора Андрійовича найвищими цінностями є незалежність, соборність України, утвердження незалежної журналістики, громадський контроль за інформаційним простором, пріоритет для національного медійного продукту, свобода особистості, її духовний і матеріальний добробут. Тому він запропонував новий стандарт соціальної політики: зарплати, пенсії та інші виплати щороку підвищують. 2008 року порівняно з 2004 р. середня заробітна плата в Україні зросла у три рази — з 590 до 1800 грн. З 2004 р. середня пенсія зросла майже вп’ятеро. У 2005 р. здійснено перший крок до диференціації пенсій шляхом введення доплати за понаднормовий стаж, вперше пенсії підвищено у зв’язку із ростом заробітної плати. Крім того, в 2007 р. Віктор Андрійович запропонував підвищити трудові пенсії за рахунок збільшення коефіцієнта страхового стажу з 1 до 1,35% з 1 січня 2008 року. Правда, більшість населення України справедливо незадоволена своїм життєвим рівнем, бо пограбована олігархами-чужинцями та «малоросами-перекиньцями».

Президент В. А. Ющенко не поступається національними інтересами України заради прихильності чужих держав. Він усебічно дбає про відродження української національної історичної пам’яті, бо без правдивої пам’яті про минуле не може бути справедливого майбутнього. Віктор Ющенко за єдність і цілісність України, за утвердження української мови, культури, національно-духовних цінностей.

Я не ідеалізую нинішнього Президента України, не приховую своїх критичних зауважень щодо його деяких дій, але повністю погоджуюся з єврейським поетом Мойсеєм Фішбейном, що не підтримувати сьогодні Віктора Ющенка — це національний мазохізм, якщо не національне самогубство. У світі поважають дбайливого, працьовитого, сильного господаря на своїй землі, здатного її захистити, справжнього, щирого носія національних і загальнолюдських цінностей. Політика В.А. Ющенка спрямована саме на захист і розвиток української національної сутності, утвердження в Україні українського життєвого середовища, взаєморозуміння, взаємоповаги, дружби між людьми різних національностей, між великими та малими державами, між сильними і слабкими земної цивілізації.

Василь ЛИЗАНЧУК, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри радіомовлення і телебачення Львівського національного університету імені Івана Франка
Газета: 
Рубрика: