Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Естас Тонне. Він називає себе сучасним трубадуром

Уже наприкінці місяця відомий музикант відвідає нашу країну
29 березня, 19:35
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Хто такий Естас Тонне? Це людина, кожен палець якої— окремий учасник оркестру. Він— представник музичної течії нью-ейдж (сукупність музичних стилів із характерним мелодійним звучанням). Музикант, який вразив своєю творчістю далеко не один десяток сердець на всій планеті, який з’єднав культурне багатство світу у своїй музиці.

ВИХІДЕЦЬ ІЗ ЗАПОРІЖЖЯ

Естас Тонне, або ж Станіслав Тонне, народився в Запоріжжі 1975 року. Вже у віці восьми років почав навчатися грі на гітарі. У 1990 році разом із сім’єю переїхав до Ізраїлю. Там Станіслав закинув музику на довгі 11 років. 2001 року доля занесла молоду людину до Нью-Йорка, куди він приїхав через тиждень після теракту 11 вересня. Тоді він був без гітари і будь-яких думок про музичну кар’єру. Лише невелика мрія— зняти фільм і почати нове життя в Америці. Все змінилося, коли його друг подарував йому гітару, з якою Естас ходив по всьому місту. Якось на вулиці він зустрів вуличного музиканта, віртуоза-скрипаля Майкла Шульмана, і запропонував йому зіграти разом. Шульман скептично поставився до пропозиції, посилаючись на його «незрілість». Докорінно змінила події їхня друга, випадкова, зустріч у потязі метро. Вони перетнулися поглядами, Майкл усміхнувся і запитав, чи готовий Естас зіграти просто зараз у вагоні, повному людей. Для хлопця це прозвучало як виклик (хоч він і не знав, наскільки запустив свої гітарні навички), і він прийняв його, після чого вони почали грати. «...Ми грали, отримали схвалення й оплески від людей. Це стало нашою спільною подорожжю у світ музики»,— згадує Естас в одному зі своїх інтерв’ю.

Відтоді двоє вуличних музикантів почали виступати по всьому Нью-Йорку, а з 2002 року «трубадур» вирушив подорожувати по всьому світу (Європа, США, Мексика, Індія, Ізраїль тощо). Сьогодні Естас вважає себе повноцінним громадянином світу. У своїх інтерв’ю, коли розмова заходить про Україну, Естас говорить про неї, як про частину своєї більшої батьківщини— планети Земля.

СВІТОВА МУЗИКА

«Моя історія музики розпочалася багато років тому, але тоді я не відчував справжньої пристрасті до неї, і от якось, після 11 років тиші, я знову зустрівся з її величчю!»— говорить Естас Тонне про музику.

Здавалося б, Естас— один із багатьох, хто практикує йогу, захоплюється езотерикою, філософськими течіями тощо. Але головне в його творчості— навіть не тексти, а сама музика. На гітарі Тонне грає з великою майстерністю. Його фірмовий стиль— фламенко з домішкою циганських і латиноамериканських мотивів, створений завдяки грі пальцями і тисячами звуків, якими він надихається. Гармонійний музичний ряд створює мінливі емоції. Така музика повергає в транс або медитацію, навіває щось магічне. Це той випадок, що коли слухаєш музику, здається, що музикантів кілька, потім знаходиш live-версію— і настає «вау-ефект»:  виявляється, він лише один.

Сам Естас описує її як світову музику. Вона формується шляхом емоційного вираження. У ній є і радість, і напруга, і хвилювання. В цілому «трубадур» виражає музикою свою філософію і вважає, що люди різні, але в кожного є пісня, і ця пісня— звук душі людини.

Через багато років Естас Тонне породив потужну музичну течію. Дав не один десяток концертів (на вулицях і на великих сценах), за що був обдарований чималою фан-базою. Він грає, співає, розповідає історії і пропагує кохання.

І скільки б часу не минуло, і яка б слава до нього не прийшла, нічого не змінюється. Естас досі вуличний музикант-віртуоз, який грає, а перехожі кидають гроші йому в банку. Хоча зазначу, що останнім часом він виступає лише на великих фестивалях.

Уже наприкінці місяця в рамках туру Breath of Sound Естас відвідає нашу країну. Мимоволі в уяві вимальовується картина: тримаючи шлях Андріївським спуском, ти пройдеш повз хлопця, який грає на гітарі, кинеш йому монету, навіть і не підозрюючи, що це один із яскравих нью-ейдж виконавців, який вирішив пограти під вранішнім небом. Хто знає, може, так і буде.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати