Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Фарс Москви в Організації Об’єднаних Націй

Чого не розповіли українські ЗМІ
15 червня, 2018 - 12:04
ФОТО РЕЙТЕР

Деякі ЗМІ в Україні подали загадкову інформацію про ухвалення Радою Безпеки ООН заяву (не резолюцію) щодо Донбасу. В повідомленні тих ЗМІ України подається, що Радбез ООН ухвалила заяву, яку зачитав голова Радбез ООН, висловлюючи стурбованість з приводу нещодавнього погіршення стану безпеки на сході України і наслідків цього для цивільного населення. У заяві засуджується постійне порушення режиму спокою, зокрема використання важкого озброєння, забороненого Мінськими домовленостями, що є відповідальним за численні трагічні смерті включно з цивільним населенням, і міститься заклик до впровадження погодження незастосування й відведення важкого озброєння згідно з Мінськими домовленостями. Заява також вітає діяльність агенцій ООН, які намагаються допомогти у трагічній гуманітарній ситуації на сході України, також ідеться про конечність докладання зусиль, спрямованих на полегшення страждань цивільного населення. Далі висловлюється підтримка спеціальній моніторинговій місії Організації безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) і міститься заклик до всіх сторін полегшити працю Місії включно з безпечним доступом по всій Україні, щоби виконати свій мандат і гарантувати безпеку їхнього персоналу й захист їхніх робочих засобів. У прикінцевих параграфах заява нагадує про повну підтримку суверенності, незалежності й територіальної цілісності України і повторно наголошує на підтримці резолюції РБ ООН № 2202 (2015), що підтримала пакет кроків для впровадження Мінських домовленостей і закликала всі сторони долучитися до встановлення миру й запровадження всіх кроків, погоджених у Нормандському форматі та Тристоронній контактній групі, щоби негайно досягти поступу в запровадженні Мінських домовленостей. І насамкінець заява повторює повну підтримку резолюції РБ ООН № 2166(2014) у справі збиття рейсового літака Малазійських авіаліній MH-17.

Що не подали ці ЗМІ в Україні у своєму повідомленні, то це те, що ця сесія РБ ООН тривала лише три хвилини, що на сесії головувала Російська Федерація (РФ головуватиме увесь червень), що фактично заяву ініціювала РФ і зачитав її представник Москви. Ця інформація відкрила б очі майже всім читачам української преси, що це була не заява РБ ООН, а фарс і пропаганда Москви на форумі ООН. Чому це не було подано в повідомленнях деякої української преси? До речі, на закінчення навіть було написано нібито авторитетно: «Заява голови Ради безпеки ООН є офіційним документом, наділеним усіма відповідними повноваженнями. Вона затверджується на підставі консенсусу. Тобто без можливості застосування права вето постійними членами Радбезу. І хоча, на відміну від Резолюції РБ ООН, цей документ не є обов’язковим до виконання, на його підставі можуть виконуватися певні дії в ООН».

От і надання легітимності цій формі російської пропаганди. Мабуть, ніхто краще цю пропаганду не поширив, як деякі ЗМІ України, бо саме Україна та український народ є жертвами, тобто об’єктами цих резолюцій і заяви.

Виступ представника РФ був цілковитим фарсом. У кожному порушеному пункті заяви речник Москви просто брехав, знаючи дуже добре, що не спрацювали ні мир, ні моніторинг через недотримання російськими військами і найманцями Кремля ані домовленостей, ані засадничих норм міжнародної людської поведінки і що останні є винуватцями загибелі голландських та австралійських пасажирів літака МH-17, як і більш ніж десяти тисяч жертв конфлікту в Україні, запроваджуючи одночасно і стан, за якого сьогоднішньою реалією є кілька мільйонів переселенців-утікачів цивільного населення.

Звернення до попередніх резолюції РБ ООН смішне, але і традиційне вже у поведінці РФ на форумах ООН. Тобто Росія спирається на резолюції, ніби вона їх дотримувалася й дотримується. Щодо збиття рейсу MH-17 РФ закликала 2014 року до дослідження цієї трагедії — так, ніби вона не причетна й хоче дізнатися правду, як і інші держави. А в наступній резолюції 2015 року РФ також просто закликала сторони дотримуватися Мінських домовленостей, ніби Росія не причетна до цього інциденту, а то було діяння незалежних сепаратистів, і Росія готова дотримуватися домовленостей так само, як вона дотримується всіх інших домовленостей та міжнародних угод. Протягом чотирьох років від аварії рейсу недвозначно доведено, що літак з майже 300 жертвами був збитий російською ракетою з російського боку, а щодо впровадження Мінських домовленостей з лютого 2015 року, то за три з половиною роки російська сторона постійно порушує ці домовленості.

Чому була запропонована, написана і прочитана ця заява речником Москви 6 червня ц. р. під час форуму РБ ООН? Бо за тиждень починається Світовий кубок Футболу на території Росії і ця заява — ще один спосіб обдурити ввесь світ, що Росія не ізгой, а відповідальний член світового товариства. Тому й не дивною має бути ця гра Москви. Дивним має бути те, що 14 інших держав вислухали це відверте глузування з людських жертв і представлення цього фарсу як серйозної події деякими ЗМІ в Україні. Не називатиму цих ЗМІ з надією, що, можливо, вони зробили це помилково, не дочитавши повідомлення із самих джерел ООН. Але незалежно від того, чи навмисно, чи помилково слухали цю заяву Росії інші держави-члени РБ ООН і пізніше подавали як серйозну подію деякі ЗМІ України, — і одні, і другі допомогли поширити російську пропаганду. На таке глузування з трагічних подій здатна лише Москва.

Аскольд С. ЛОЗИНСЬКИЙ
Газета: 
Рубрика: