Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

ЛИСТ ГОЛОВНОМУ РЕДАКТОРОВІ

30 квітня, 2009 - 00:00

У вашій газеті №63 від 11.04.09 р. опубліковано звернення до редакторів найбільш впливових видань під назвою «Що принесе нам перемога Януковича?»

Цілком і без будь-яких заперечень підтримую все викладене в зверненні й згоден підписатися під ним. І навіть у думці не можу собі уявити Януковича на посаді президента України. А до всього викладеного в зверненні хочу додати наступне.

Як відомо, Янукович мав дві судимості й з цієї причини не був призваний на службу до армії. Тобто, йому не було довірено захищати державу навіть в якості рядового солдата. І от припустимо на хвилину, що його обрано президентом. У зв’язку з цим він автоматично стає Верховним головнокомандувачем Збройних Сил України. Враховуючи його «патріотичність», «українськість», цього взагалі допустити не можна. Але подивимося з іншого боку. Будучи Верховним головнокомандувачем, він зобов’язаний, згідно з посадою, відповідати за боєготовність армії та інших формувань, які забезпечують національну безпеку. А для цього він повинен буде не тільки заслуховувати міністра оборони і начальника Генштабу, а й бувати у військових частинах, заслуховувати доповіді командирів, генералів, давати якісь вказівки по підвищенню бойової готовності. Важко уявити почуття тих офіцерів, які будуть одержувати ті вказівки.

Я взагалі не уявляю, як це може бути, і як при цьому буде почувати себе сам президент.

І мені здається, що Янукович, з точки зору здорового глузду оцінивши обстановку, сам має віднайти причину й відмовитися від балотування на посаду президента України. Можливо, хтось із розумних людей його оточення підкаже йому таке рішення?

Іван КОСТРАЧ, Чернігів
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ