…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

ОСОБИСТОСТІ

20 березня, 2009 - 00:00

Учителька в третьому поколінні

Професія вчителя дещо втратила в наш час престижність, але як приємно, що є ще молоді люди, які достойно підтримують справу сімейної династії. Одна з таких небагатьох — кримчанка Наталія Миколаївна Ликова. Почувши про вибух у будинку, який стався у грудні в Євпаторії, вона разом із жителями всіма силами підтримувала потерпілих, серед яких був і її колишній однокласник Ігор Пестряков. Вона допомогла товаришу в організації похорону, обдзвонила всіх друзів, зібрала гроші...

Наталя Ликова закінчила історичний факультет Сімферопольського університету імені Фрунзе. Але диплому вчительки історії для неї виявилося замало, й вона отримала другий диплом практичного психолога, закінчивши факультет педагогіки ті психології.

Наталя Миколаївна не тільки навчає, а й вчиться сама. Слідкує за науковою та педагогічною пресою, бере участь у різноманітних конкурсах. За перемогу в одному з них отримала диплом міжнародного рівня з правом викладати економічну теорію. Написала низку статей, які були опубліковані в журналах. Готуючись до 60-річчя Перемоги, вона організувала групу «Пошук», працювала з архівом та створила Музей історії технікуму. У 2006 році її студенти загорілися новою ідеєю — створити документальний фільм про залізничників — учасників ВВВ. Цей фільм, створений вихованцями Залізничного технікуму, зайняв перше місце і нагороджений дипломом.

Наталя Миколаївна завжди в пошуку, в творчості. Вона не соромиться проводити вечори відпочинку разом із студентами. Любов до дітей, повага до старших, теплі відносини з людьми, прагнення до самопожертви — ось основні риси характеру цієї справжньої вчительки.

Ірина ОКОЛОВИЧ

Завжди, за будь-яких обставин, був чесним

Життя Василя Стуса є прикладом для сучасної молоді. Стус із відзнакою закінчив середню школу, відмінно навчався у педінституті міста Сталіно, став яскравим журналістом. Завжди, за будь-яких обставин, був чесним і мужнім чоловіком. За його громадську позицію, за те, що прагнув до правди, його звинуватили в антисовєтчині. Василь Стус — ГУМАНІСТ !

Я прошу міністра І. Вакарчука бути мужнім чоловіком — віддайте належне Василю Стусу. Він гідний того, щоб ДНУ був названий його ім’ям.

Юрій ЖУРАВЛЬОВ, громадянин України

Газета: 
Рубрика: