Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Про одне перейменування

Доброслав — як багато в цьому імені для серця бабусі злилося!
18 листопада, 2016 - 12:03

Депутати селищної ради, виконуючи прийнятий у квітні 2015 року пакет законів про «декомунізацію України», глибоко шокували та здивували всі спадкові монархії.

Райцентр, селище міського типу в Одеській області Комінтернівське перейменоване на Доброслав.

Як повідомив керівник сусідньої Петровської сільради Геннадій Мельниченко, населений пункт перейменований у рамках закону про декомунізацію за пропозицією голови місцевої селищної ради Людмили Ярославівни Прокопечко.

За його словами, значна частина депутатів наполягала на поверненні селищу його історичної назви — Лиманське. Але під керівництвом голови селищної ради Людмили Прокопечко проголосували за Доброслав.

За дивним збігом, Доброславом назвали другого онука Людмили Ярославівни, який недавно народився.

Екс-депутат Одеської облради Валерій Кондратюк повідомив, що він теж не підтримував присвоєння селищу імені онука. Питання про перейменування чотирьох райцентрів (і Комінтернівського також) виносилося на розгляд Комітетом ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Депутати Верховної Ради України вирішили, що Комінтернівському потрібно повернути його історичну назву — Кодинцеве.

Але депутати селищної ради зробили бабусі-голові королівський подарунок, увічнивши ім’я онука на карті України. Монархи протягом багатьох сторіть і у всіх країнах своїм вінценосним  нащадкам додавали назву міст і провінцій — Савойські, Сицилійські, Анжуйські та безліч інших! А тут із точністю до навпаки! Комінтернівське-Доброслав  попереду планети всієї!

Для довідки: поселення Антоно-Кодинцеве виникло в ХІХ століття і з 1849-го було містечком і волосним центром. 1858 року в ньому було 64 двори та 515 мешканців. Станом на 1 січня 2011 року в нинішньому Доброславі проживало 6 863 особи.

ДО РЕЧІ, Одещина в цьому сенсі вирізняється оригінальністю. Як недавно писав наш блогер Олександр Прилипко, «відзначилася» тим, що Котовськ перейменували на Подольськ, при тому що з дня заснування і до 1935 року місто називалося Бірзула (див. на сайті «Дня» матеріал «Пісня про підмосковні міста»)

Валерій СНЄГИРЬОВ
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ