Справжня велич полягає в тому, щоб панувати над собою.
Жан де Лафонтен, французький поет і письменник

«Рецепт простий – потрібно знайти однодумців»

Жителі Кропивниччини — про добрі казки, саморозвиток і повернення полонених
16 січня, 2020 - 19:52

У Кропивницькому минулого тижня ще панувала святкова атмосфера. Цьому сприяло і вдале та емоційне закінчення року — з полону повернулися вже легендарні військові 3-го полку спеціальних операцій імені Святослава Хороброго Сергій Глондар та Олександр Коріньков, і аномально тепла погода, і різдвяне українське кіно, яке кропивничани зустріли аншлагом.

Наталя КОВАЛЬЧУК, багатодітна мама, Кропивницький:

— Тиждень почався з приємного. В понеділок всією сім’єю ми відвідали показ фільму «Пекельна хоругва, або Різдво козацьке». Для мене це виявилося справжнім різдвяним дивом. Нарешті ми маємо свою українську добру казку, яка може конкурувати, а можливо і витіснити, вивчені вже напам’ять радянські та іноземні стрічки про Різдво! Це казка-фентезі про українців, козаків-характерників, де поєднано міфологію та містику, кохання і звитягу, міцний український характер та підступність темних сил. Фільм ламає всі стереотипи про українців, які нам насаджувало радянське кіно, де українці тільки п’ють та гуляють, а ще не проти ошукати свого кума чи сусіда. В «Пекельній хоругві» вони відважні та безстрашні, тримають своє слово і не підведуть, що б не сталося. («Якщо батько слово дав, то син обов’язково виконає»)! Здатні висміяти свого ворога, не зважаючи навіть на те, що це нечиста сила. Фільм цікавий і дотепний, тому із захопленням дивилися і батьки, і діти. Аншлаг у залі ще раз підтвердив, що кропивничанам українське кіно потрібне й цікаве.

Ввечері була кутя, 12 пісних страв і свята вечеря у родинному колі.

Різдво — особливе свято. Я дуже люблю слухати і співати колядки. Тому з радістю взяла участь у Всеукраїнській акції спільного співу колядки «Нова радість стала». До акції приєдналися учасники з усіх куточків України, а також представники української діаспори з п’яти європейських країн. Кропивницький в цьому році був представлений аж на трьох локаціях!

Але, на жаль, у ці святкові дні нас потрясла звістка про катастрофу пасажирського літака «Боїнг» авіакомпанії МАУ, який було збито в небі над Іраном. Загинуло 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, в тому числі й випускники нашої льотної академії.

Також цього тижня мешканці міста дізналися, що біля заводу «Гідросила» була знищена ще одна зелена зона. 30 дерев (берези, ялини, молоді липи) були принесені в жертву для створення чергової стоянки. Шкода, що є люди, які мають владу, але не мають усвідомлення того, що дерева — це легені нашого міста!

Олександр ЧУЧАЄВ, директор Благовіщенського НВК №2, голова ГО «НОВІ» (Новий Освітній Вимір Ідей), голова спортивного клубу «Скіф»:

— Тиждень, що минув, наповнений позитивом та дав надії на подальший розвиток. Оскільки посаду директора закладу освіти поєдную з громадською та спортивно-виховною діяльністю, часу на обговорення негативних тенденцій обмаль. Оглянулися, проаналізували — і вперед.

Минулого тижня в нашому невеличкому містечку Благовіщенське (колишня Ульяновка) відбувся освітній захід, організатором якого виступив, і який без перебільшення можна вважати відправною точкою для самовдосконалення педагогів усього району. У Благовіщенському НВК №2 команда громадської організації «НОВІ», до складу якої входять фіналісти національної премії Global Teacher Prize Ukraine-2017, провели Фестиваль освітнього менторства BlagoEdFest-2020 й зібрали понад 300 вмотивованих вчителів Благовіщенського району для тісного спілкування з найкращими освітніми експертами з Києва, Хмельницького, Полтави, Кропивницького...

Освітні заходи різного формату у великих містах не новина. А як же бути маленьким містечкам, районним центрам, селам, де є велика кількість вчителів, які прагнуть розвиватись, пізнавати нове, ділитись досвідом з іншими?! Це є негативним явищем, оскільки не лише учні мають право на рівний доступ до освіти, а й вчителі з глибинок, для яких принципи андрагогіки є визначальними. Звичайно, можна відвідувати різні заходи у великих містах, але ж це додаткові фінансові витрати. Тому ми вирішили, що треба зробити подію у своєму місті або ж стати її частинкою. Тут рецепт простий — потрібно знайти однодумців! І ми знайшли їх й зробили мегаподію для нашого краю.

Для учителів проведено 19 майстерок, воркшопів, тренінгів, освітніх лекцій у дві паралелі на найрізноманітніші теми: інноваційні методики в освітній діяльності — комікси, QR-квести, ментальні мапи та групові форми роботи; методичні та математичні «фішки» інтерактивного уроку; практичні поради, як розвинути сьоме чуття та стати вчителем майбутнього; лабораторія скаффолдингу: сучасні секрети розвитку емоційного інтелекту; навчальні проєкти в освітній діяльності початкової школи; особливості інклюзивного навчання та реформування НУШ; прийоми для організації ідеального уроку фізкультури та орієнтованого на доросле життя заняття в закладі дошкільної освіти; та ще багато іншого.

Крім того, мої друзі з Кропивницького розповіли учасникам про унікальний краєзнавчий проєкт «Баба Єлька»!

Актуальною видалась панельна дискусія педагогів із фіналістами національної премії Global Teacher Prize Ukraine-2017, засновниками ГО «НОВІ» на тему підвищення кваліфікації педагогічних працівників, під час якої обговорені основні механізми, переваги та недоліки порядку підвищення кваліфікації вчителями 2020 року.

Можу з упевненістю стверджувати, що ця подія — не поодинока ініціатива. Надалі в планах організація ще більш змістовних і практично спрямованих фестивалів, де вчителі зможуть поглиблювати свої професійні навички. А ще ми плануємо долучити до таких подій учнів та батьків, як безпосередніх учасників.

Тож більше позитиву й на неприємні миттєвості в житті ніколи буде звертати увагу.

Олександр, військовий:

— Ми з друзями і досі під враженням найголовнішої події минулого року — це звільнення з російського полону наших побратимів — Сергія Глондара та Олександра Корінькова, яких незаконно утримували терористи. Це був найкращий подарунок на Новий рік для них, їхніх дружин і дітей і для всього нашого полку. Емоції від тієї події особисто в мене свіжі і досі. У новому році я бажаю всім українцям побільше хороших новин і щоб усі полонені повернулися нарешті додому.

Інна ТІЛЬНОВА, Кропивницький
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ