Кожний нарід може лише тоді духовно і фізично розвиватись і рости, якщо його громадяни користуються повною свободою совісті, думки, слова та зібрань.
Михайло Сорока, український політичний діяч, дисидент, член ОУН

У розумній компанії

За даними дослідження, українці найбільше читають класику
23 квітня, 2021 - 11:08
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Відповідно до нещодавно оприлюднених Українським інститутом книги результатів всеукраїнського дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання», найпопулярнішими жанрами для дорослих є класика (20%). Далі йдуть детективи (18%), любовні романи (16%), книги з психології та саморозвитку, а також фантастика і фентезі та сучасні романи (по 15%), наукові та науково-популярні видання (14%), фахова та бізнес-література (12%).

Крім того, дослідження виявило, що за час карантину 2020 року 23% дітей-читачів почали читати частіше, а 16% — рідше, але загалом 57% дітей читають з примусу. За словами директорки Українського інституту книги Олександри Коваль, третина людей в Україні читають більше ніж раз на тиждень. «Можна побачити, як разюче відрізняється ситуація з читанням в Україні і в кількох європейських країнах. Скільки людей читає регулярно, тобто більше ніж раз на тиждень, чи мінімум раз на тиждень. І якщо в Італії цей показник 56%, в сусідній з нами Польщі 36%, то в Україні таких читачів, які читають книжку більш ніж раз на тиждень, лише 27%», — цитує пані Коваль pon.org.ua.

У дослідженні взяло участь 3900 осіб, а саме — 2100 дорослих та 1800 дітей. Зокрема, було проведено 8 фокус-груп з дорослими респондентами 18—59 років та 16 фокус груп з дітьми 6—17 років. Респонденти надали відповіді на 44 запитання, що широко охоплюють книжкову тематику.

Газета: 
Рубрика: