Терпіть кайдани – то всесвітський сором, забуть їх, не розбивши, – гірший стид.
Леся Українка, українська письменниця, перекладачка, культурна діячка

Усі — в багні, а один — у фраку?

4 вересня, 1999 - 00:00

Шановні пані та панове!

Загалом вважаю вашу газету найкращою та найдемократичнішою сьогодні в Україні. І саме з вашою допомогою хочу звернути загальну увагу на передачу «Епіцентр» та її ведучого В. Піховшека. Це відомий тележурналіст, який уже кілька років веде політичні ток- шоу — різні за назвою, але однакові за рецептом (виняток — «5 х 5», створена разом із М. Вереснем, передача цікава та вдала). І колишній «П'ятий кут», і нинішній «Епіцентр» демонструють дуже неприємну тенденцію: толерантність до чинної влади та упередженість і ворожість до решти гостей студії. Звісно, страждає професійний рівень передачі: від ведучого чекаєш об'єктивності та коректності, від самого ток-шоу — знайомства з героєм передачі, а не нав'язування публіці власних думок ведучого. Дратує і брутальність (не плутати з умінням ставити гострі запитання!), і некоректне ставлення пана Піховшека до гостей: постійні перебивання, «совєцько»- прокурорська манера вести бесіду (чого варте хоча б традиційне запитання «Чим вас не влаштовує нинішній Президент?», яке повторюється, як заклинання, кожні п'ять хвилин)...

Публіці не цікаво увесь час чути та бачити позицію В. Піховшека. Ми хочемо чути думки гостя студії.

Дивує й команда журналістів, що діє в студії «Епіцентру». Чомусь більшість «акул пера» російськомовні, всі вони демонструють, на диво, однакову позицію й бажання зробити із циклу передач про кандидатів на посаду президента ілюстрацію до анекдоту про «всіх — у багні, а одного — у білому фраку». Думаю, зрозуміло, хто є той один. І навряд чи ми побачимо його в «Епіцентрі». Ну, а як побачимо — не впізнаємо чемного, гостинного та суперлояльного пана ведучого (так було, коли в передачі «П'ятий кут» з'явився тодішній президент України Л. Кравчук).

Знаєте, все це може ввести багатьох людей в оману, бо створює імідж героїв передачі. Вони мають вплив на життя країни, і нам важливо хоч трохи роздивитися їх зблизька.

Із повагою,
Н. БУТИРСЬКА
Харків

ВIД РЕДАКЦIЇ

Ми маємо власний погляд на програму нашого колеги, який дещо не збігається з думкою читачки, хоча багато в чому пані Бутирська і досить переконлива. Однак вважаємо, що такий лист стане у пригоді і самому В'ячеславу як одне з можливих вражень від його передач, способів ведення дискусій в «Епіцентрі» та їхньої мети.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ