Все гине там, де володар не є готовий кожної хвилини захищати свою владу, як лев, як вовк, як собака.
Іван Мазепа, український державний діяч

Видано небелівські пасторалі Григорія Гнатюка

Першими видатного українського художника визнали... японці
19 травня, 2017 - 15:43
«ПЕРЕД СВЯТОМ». 1985 р. / ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА PROSTIR.MUSEUM/UA

Днями в обласній бібліотеці ім. Д. Чижевського у Кропивницькому було представлено каталог робіт заслуженого художника України Григорія Гнатюка. Оскільки уродженець села Небелівка Новоархангельського району називав свої роботи пасторалями, то й видавці вирішили дати назву каталогу «Небелівські пасторалі».

Це перша спроба зібрати роботи непересічного митця, котрий 2012 року трагічно загинув у 62 роки в рідному селі. Ініціаторами створення каталогу стали працівники відділу мистецтв бібліотеки ім. Д. Чижевського. Автором проекту виступив художник Федір Лагно, який добре знав Григорія Гнатюка. З огляду на обсяг коштів, які були надані на видання, він вийшов тиражем у 1000 примірників і в меншому обсязі, аніж планувалося. З повною версією каталогу можна ознайомитися на сайті бібліотеки.

Добрим словом під час творчої зустрічі згадали художника ті люди, які були з ним особисто знайомі або ж, як отець Олександр, вважають себе його друзями, котрі багато чого навчили. Як розповіла завідувачка відділу мистецтв бібліотеки Світлана Ушакова, першими, хто помітив талант Григорія Гнатюка й офіційно визнали це, були японці. Його роботи експонувалися в 1987—1988 роках на виставці «Сучасне образотворче мистецтво» в Японії і були відзначені медаллю. Коли ж про це дізналися в Москві, то до Києва надійшов запит: хто це, чому ми не знаємо такого художника?

Григорій Гнатюк був першим митцем Кіровоградщини, який одержав 2009 року звання заслуженого художника України. Закінчив Харківське державне художнє училище (1975), живописно-педагогічне відділення. Працював у художньо-виробничих майстернях (Чита, 1975—1979). У 1980—1987 роках — художник-оформлювач Кіровоградського художньо-виробничого комбінату Художнього фонду УРСР. Його роботи представлені в музеях та приватних колекціях України, США, Канади, Німеччини, Австрії та інших країн світу.

Володимир ПОЛІЩУК, Кропивницький
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments