Врятуймо мову — мова врятує нас!
Юрій Іллєнко, кінорежисер, сценарист, актор, оператор, продюсер, Народний артист України 1987 року

Саміт YES, освіта й інновації

18 вересня, 2012 - 00:00

Ялтинська європейська стратегія (YES), яка підтримує розвиток України на шляху європейської інтеграції, існує з 2004 року за підтримки Фонду Вітора Пінчука та інших спонсорів. Я вперше брала участь у щорічному Ялтинському саміті, який відбувся удев’яте. Повинна зізнатися, що була справді вражена цим форумом. Як висловився колишній польський президент і голова ради YES пан Кваснєвський, «це найкраща міжнародна конференція у світі». Чудові спікери, багато цікавих людей із політики, бізнесу, журналістики тощо і великий обмін візитними картками! Усе було професіонально організовано, із дуже щільним графіком. Такі форуми справді необхідні.

Я розмовляла з деякими людьми, які брали участь у ялтинських самітах уже багато разів. І вони зазначили, що раніше акцент чітко робили на Україні, але тепер Україну дедалі більше обговорюють у глобальному контексті. Тема цього саміту — «Україна і світ: вирішення завтрашніх викликів разом».

Рівень доповідачів був відмінним: українські лідери дали свою оцінку того, як йдуть справи в Україні. Європейський комісар Стефан Фюле підкреслив значення Угоди про асоціацію, яка пропонує реальну програму реформ для України. Водночас він чітко наголосив, що Європейський Союз міг би піти далі й підписати її, але лише тоді, коли будуть дотримуватися європейські цінності, як наприклад, верховенство права, демократія, свобода засобів масової інформації, вільні та справедливі вибори в жовтні.

Ми почули дуже своєчасну й сильну промову прем’єр-міністра Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, який нагадав, що провокації не можуть бути причиною нападу на невинних людей, маючи на увазі напад на консульство США в Бенгазі. Із другого боку, на його думку, образа ісламу не може бути прийнята в ім’я свободи слова. Ми чули таких ораторів, як Кондоліза Райс, Ньют Гінгріч, Річард Бронсон, Мухаммед Юнус. Я назвала лише декількох. Це дуже надихає.

Світова економіка була однією з гарячих тем: до чого нам треба готувалися? Колишній директор МВФ Домінік Стросс-Кан представив свою модель, як справедливо розв’язати єврокризу. Побачимо, чи його ялтинські європейські пропозиції матимуть підтримку.

Крім гарного внеску США, тут було також багато доповідачів із Росії на чолі із заступником прем’єр-міністра Аркадієм Дворковичем. Схоже, що питання ціни на газ залишаться на столі переговорів протягом тривалого часу.

Звичайно, на форумі була сесія, присвячена внутрішній політиці України, а також акцентувалася увага на справі Тимошенко та майбутніх виборах. Дискусія щодо Юлії Володимирівни була гарячою й емоційною. Ця справа також залишиться на столі. І в цьому немає жодних сюрпризів.

Що Україні потрібно, щоб краще підготуватися до майбутнього, щоб бути успішною? Із презентації Гордона Брауна я можу зробити висновок, що це — освіта, освіта, освіта та інновації. А також визначена спільна мета, куди йти, як підсумував пан Кваснєвський.

Ар’я МАККОНЕН, Посол Фінляндії в Україні, спеціально для «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments