Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Єгипетсько-саудівська дружба скріплена передачею островів

12 квітня, 2016 - 10:59
ФОТО РЕЙТЕР

Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі Єгипет і король Саудівської Аравії Сальман бен Абдель Азіз Аль Сауд підписали угоду про створення інвестиційного фонду у $16 млрд. Крім того, сторони підписали низку інших угод про взаємне співробітництво. Документи схвалювали представники Єгипту і Саудівської Аравії в присутності глав держав.

У свою чергу, глави двох держав підписали 15 угод про двосторонню співпрацю. Саудівський монарх перебував у Єгипті з п’ятиденним офіційним візитом. Напередодні Єгипет і Саудівська Аравія підписали угоду про делімітацію морського кордону між державами, відповідно до якої спірні острови Тиран і Санафір у Червоному морі, які перебували під управлінням Каїра відійшли Ер-Ріяду. «Острови офіційно включені в територіальні води Саудівської Аравії», — йдеться в оприлюдненій заяві уряду АРЄ. Згідно з комюніке кабінету міністрів, такий крок «дозволить обом сторонам отримати вигоду з виняткової економічної зони». 

Газета: