Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

3 рекорди світу, 5 рекордів Європи і 9 рекордів чемпіонатів світу!

Українська паралімпійська збірна команда вдало виступила на чемпіонаті світу з плавання
17 вересня, 2019 - 19:18
ФОТО REUTERS

Цьогоріч у Лондоні наші паралімпійці вибороли вперше за історію участі в чемпіонатах світу з плавання — перше місце за загальною кількістю нагород — 55, серед яких — 17 золотих, 22 срібні та 16 бронзових, а також стали четвертими за кількістю золотих медалей серед 77 країн-учасниць, повідомляє dsmsu.gov.ua з посиланням на Національний комітет спорту інвалідів України.

Також спортсмени завоювали найбільшу кількість ліцензій для участі в Паралімпійських іграх у Токіо серед команд-учасниць чемпіонату світу з плавання — 18. На додачу, в активі команди вже є сім ліцензій із кульової стрільби, дві — у стрільбі з лука і чотири — у параканое.

Загалом, за підсумками цього чемпіонату світу 28 спортсменів національної збірної команди України із 43 учасників чемпіонату світу від України вибороли високі нагороди (65% усіх членів збірної, які є учасниками чемпіонату), 16 із них — золоті нагороди.11 дебютантів із 15 цього чемпіонату світу також вибороли високі нагороди, вісім із них — мультимедалісти, шість мультимедалістів мають золоті нагороди.

Найкраще від команди України виступили Максим Крипак— шість нагород, із яких п’ять золотих та одна срібна (в естафеті), й Єлизавета Мерешко— шість медалей, із яких дві золоті, три срібні та одна бронзова (в естафеті).

Національна паралімпійська збірна команда представлена 12 регіонами України: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Львівська, Одеська, Миколаївська, Полтавська, Харківська, Херсонська області, а також м. Київ.

Газета: 
Рубрика: