Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«3020 – амбіція розвитку»

Про завдання публічного парку сучасної скульптури на Львівщині
16 вересня, 2020 - 09:09

PARK3020, а саме таку назву має ця дуже доглянута територія, розташований неподалік Львова — у селі Стрілки, що у Перемишлянському районі, біля приватного комплексу Edem Resort Medical & SPA, і у ньому наразі представлені орієновно сорок робіт авторства, зокрема, Назара Білика, Анни Звягінцевої, Олексія Золотарьова, Антона Логова, Анни Надуди та Богдана Томашевського.

Також у парку представлені результати скульптурного воркшопу з граніту, який проходив у травні 2020-го і учасниками якого були Петро Гронський, В’ячеслав Гутиря, Олександр Дяченко, Олег Капустяк, Володимир Кочмар, Людмила Мисько, Юрій Мисько, Володимир Протас, Віталій Протосеня, Юрік Степанян, Василь Татарський та Гарнік Хачатрян.

За словами голови наглядової ради PARK3020 Ігоря КРИВЕЦЬКОГО, головна мета проєкту — підтримка українських художників, які працюють із сучасною скульптурою. «Інституція створює передумови для розвитку нового професійного покоління українських художників та їх презентації на міжнародному рівні», — зазначено у пресрелізі події. А на самій презентації — відкритті парку ішлося про те, що проєкт має довготермінові перспективи, які включають, але не обмежуються постійною експозиційною та навчальною програмами, розбудовою розвитку інфраструктури парку та регіону, а також побудовою позитивного іміджу української культури за кордоном.

Куратор проєкту — засновниця агенції культурного менеджменту Port.agency Катя ТЕЙЛОР говорить, що у парку акцентуватимуть увагу не тільки на візуальній частині, а й на вивченні методів і підходів для створення об’єктів у публічному просторі та на систематизації роботи в галузі сучасної скульптури.

«3020 — символічна дата створення й одночасно амбіція розвитку», — зазначають автори проєкту. І додають, що вагомий компонент роботи PARK3020 — міжнародний культурний обмін. Зокрема, у рамках обміну в 2020—2022 роках передбачається співпраця з ключовою інституцією презентації публічного мистецтва у Великобританії — Yorkshire Sculpture Park.

Вхід до PARK302 — безкоштовний. Аби потрапити на цю територію, а розташована вона у 25 км від Львова, достатньо попередньо зареєструватися на сайті парку (у розділі «Візит»).

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото «Дню» надав Роман ЯЦІВ
Газета: 
Рубрика: