Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

«Без Дніпра нічого не злітає»

У «космічній столиці України» відбувся масштабний марафон заходів
15 квітня, 2019 - 19:22
ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ЗАХОДУ

На честь Міжнародного дня космонавтики в Дніпрі вперше відбувся триденний марафон заходів, присвячених космічній тематиці, — Dnipro Space Weekend. Його гасло — «Без Дніпра нічого не злітає». Організатор заходу — комунальне підприємство «Агентство розвитку Дніпра» спільно з партнерами розробило насичену програму. Серед іншого були передбачені відкриті тематичні уроки, лекції, конкурси для школярів, автобусні та пішохідні екскурсії містом, які провела перша міська школа гідів Dnipro City Walks, захід до Дня космонавтики від організаторів фестивалю Book Space — цікаві книжки на космічну тематику, дискусії, презентації, лекції, а також танцювальний флешмоб від творчих колективів міста «Дніпро — це космос», космічні вечірки в розважальних закладах тощо.

У Дніпровській міській раді привітали ветеранів конструкторського бюро «Південне», молодих фахівців і сумлінних студентів та вручили подяки міського голови Бориса Філатова. «Ми створили покоління бойових і космічних ракет, які й сьогодні є найкращими в світі. Наше завдання — передати свій досвід і знання молодому поколінню, щоб вони йшли нашим шляхом», — сказав ветеран ракетно-космічної галузі Станіслав УС.

На базі креативної лабораторії космічного туризму, яка створена в Університеті імені Альфреда Нобеля, відбувся Yangel’s’ Challenge. Вікторина з глобальних космічних питань серед старшокласників та студентів була присвячена 65-річчю діяльності КБ «Південне» імені М.К.Янгеля.  «Цим заходом Dnipro Space Weekend, який організовано до Міжнародного дня космонавтики, ми привертаємо увагу широкого кола містян різного віку до космічної тематики, як візитівки нашого міста і наголошуємо, що Дніпро — це справді космічна столиця України. Тому за допомогою Dnipro Space Weekend розвиваємо цей бренд міста. Вдячні нашим партнерам, які долучилися й підтримали цей захід. Це понад 20 комерційних і некомерційних підприємств та установ, закладів освіти. Плануємо проводити Dnipro Space Weekend щорічно та розширювати його тематичну програму», — розповіла під час прес-конференції керівник туристичного напряму КП «Агентство розвитку Дніпра» Анна КОЛЄДА.

Серед партнерів Dnipro Space Weekend і державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» — одне з найвідоміших у світі науково-конструкторських підприємств із розробки ракетно-космічної техніки. Зокрема, представники «Південного» проводили тематичні заходи у закладах освіти серед школярів і студентів. Це й відкриті лекції про космічну галузь, конкурси, зокрема й серед першачків на створення з конструктора LEGO ракет, бліц-вікторини для старшокласників і студентів із врученням призів. «Символічно, що Dnipro Space Weekend відбувся в дні, коли наше підприємство відзначає 65-річчя. Вдячні організаторам, міській раді, що маємо можливість святкувати ювілей, ознайомлювати містян зі своїми розробками, досягненнями під час такого насиченого пізнавального заходу», — сказала начальник відділу науково-технічної інформації КБ «Південне» Уляна ТУЧИНА.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: