Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Богдан Тихолоз: «Будемо виходити не тільки за межі музею, а й за межі Львова»

Музей Івана Франка влаштовує мікрофестиваль до уродин Каменяра
26 серпня, 2019 - 13:30

Завтра, 27 серпня, в Україні відзначатимуть 163-річчя від дня народження Івана Яковича Франка. Львівський Дім Франка запрошує містян та гостей міста гідно відзначити цю дату, а триватиме святкування в музеї цілий тиждень. У програмі – презентації книг, бесіди з відомими львів'янами, урочистий концерт і не тільки. У Домі Фіранка кажуть, що день народження Каменяра цього року   перебігатиме як мікрофестиваль.

27 серпня у музеї – День відчинених дверей, і це означає, що відвідування Дому Франка – безкоштовне. На гостей чекають театралізовані екскурсії «Візит до Франків» та «Франчата про тата».

Також цього дня  у музеї нагороджуватимуть лауреатів премії Івана Франка в галузі інформаційної діяльності. Відбудеться й святковий концерт просто неба, у саду, «Дарунок Франкові» за участю філармонійного ансамблю «Високий замок» та солістів філармонії. Передбачено й частування пляцками від Івана Франка і пані Франкової.  

У середу, 28 серпня, у Домі Франка представлятимуть працю Володимира Чистуха «Франко і Гузар: єднання поколінь», присвячену взаєминам Івана Франка з родиною Гузарів, із якої походить Блаженніший Любомир, та другого тому польськомовної публіцистики Івана Франка, який підготували Іван Матковський та Ігор Розлуцький.

«У четвер, 29 серпня, маємо дуже урочисту подію, до якої я маю честь бути причетним як дослідник, – говорить директор Музею Франка Богдан Тихолоз. –  Цього року вдалося відшукати віллу у Хорватії, на березі Адріатики, де Франко відпочивав і лікувався. Зараз ця вілла закинута, проте колись була місцем пристрастей – із нею пов'язані імена не тільки Івана Франка, а й художників Віткевичів, родини Романчуків, і сам Юзеф Підлсудський не раз туди приїжджав. На початку XX століття там вирувало життя і розгортались надзвичайно цікаві історії. От про ці таємні історії вілли Central я і хочу розповісти».

А ще у програмі святкувань зустріч із двома почесними львів'янами у форматі «Мій Франко» – про те, як саме знайшли дорогу до Франка, що він для них означає, розповідатимуть письменник і громадський діяч Ігор Калинець та народний артист України, актор Театру Заньковецької Святослав Максимчук. «Та на цьому акції не завершуються, – зазначає Богдан Тихолоз. – Матимуть продовження у вересні. Зокрема, презентуватимемо книжку цікавих подій у межах Форуму видавців. Тішимося, що, завдяки видавництву «Фоліо» і відомій галицькій кулінарці Маріанні Душар, відомій як пані Стефа, повернеться до читача знаменита праця дружини Петра Франка  – Ольги «Практична кухня». Також, за підтримки Українського культурного фонду, стартуємо з мандрівним проектом Franko from A to Z. Це 3D-об'єкт, який розказує про Франка від А до Я англійською мовою і поїде зі Львова на Захід – до Угорщини, Австрії, Словенії, Хорватіїта Іспанії. Отже, будемо виходити не тільки за межі музею, а й за межі Львова».

Варто додати, що традиційно щороку напередодні Франкових уродин багато гостей залюбки приймають і в батьківській оселі Івана Франка у Нагуєвичах. Для відвідувачів готують чудові екскурсії, майстер-класи, також – місцинки, де можна помилуватися виробами народних майстрів. 

Було б бажання відвідати!

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото з ФБ-сторінки Дому Франка.
Рубрика: