Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Будинку Хреннікова повернуть кований дах

У Дніпрі збираються реконструювати готель «Україна», розташований в історичному центрі міста
19 квітня, 2021 - 18:17
ІЛЮСТРАЦІЯ З ВІДКРИТИХ ДЖЕРЕЛ

Про це повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці» голова Громадської ради Дніпровської міськради Геннадій Корбан. Прибутковий будинок, побудований століття тому в новоукраїнському архітектурному стилі інженером і підприємцем Володимиром Хренніковим, став однією з візитних карток Катеринослава. Ідея побудови такого будинку, як кажуть краєзнавці, належала відомому українському історику Дмитру Яворницькому, який був приятелем і консультантом інженера Хреннікова.

Під час Другої світової війни «будинок Хреннікова» сильно постраждав, але був відновлений і відтоді використовувався як готель. З кінця 90-х це приватний готель, розташований на розі центрального проспекту ім. Яворницького і бульвару Короленка.

Минулого року міська влада Дніпра провела реконструкцію кварталу вулиці Короленка, прилеглого до готелю «Україна», закрила його для руху транспорту і створила пішохідний бульвар. Тепер бульвар Короленка, на якому розташований «будинок Хреннікова», а нині готель «Україна», є місцем відпочинку городян із дітьми з фонтанами, які ввечері підсвічують. «У найближчі кілька років новий бульвар Короленка перетвориться на маленьке дніпровське SOHO. Будівлям готелю «Україна» і Короленко, 1 буде повернуто первісний історичний вигляд. І в них буде розташовуватися безліч камерних сучасних театрів.  Дніпро — місто для людей!» — повідомив Геннадій Корбан. Варто зазначити, що будівля на розі бульвару Короленка, 1 до революції була побудована в стилі «модерн» і була однією з окрас центрального проспекту. Під час війни вона також сильно постраждала і була відновлена з великим спрощенням. Багато жителів Дніпра сприйняли новину про відновлення історичного вигляду готелю «Україна» із захопленням. «Невже повернуться ковані дахи будинку Хреннікова! Це буде подвиг! І повернеться призначення будівлі, тобто те, що спочатку передбачав зробити Хренніков — культурний простір для людей.  Це справжня подія в українській культурі. Ковані дахи будинку Хреннікова — пам’ятник козацькому бароко, за який він потрапив у неблагонадійні ще за царя. При відновленні після війни радянська влада зекономила і на вежах, і на дахах, і замість унікальної архітектури, яку творець назвав «Українське відродження», вийшла будівля в німецькому бюргерському стилі. Я мріяла про те, що дахи повернуться, і, думаю, не тільки я.  Хренніков будував будинок як український культурний центр, у якому був кінотеатр (це 1913 року!). Саме в цьому будинку Хренніков виділив приміщення для організації «Просвіта». Дуже круто, що до цього видатного будинку нарешті повертається його початкова, задумана творцем функція не тільки прибуткового будинку, а й доступного кожному культурного центру», — написала у «Фейсбуці» координатор проекту «Битва за Україну» Марія Москальова.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: