…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Цей день в iсторiї

21 червня, 2012 - 00:00
1971 р. Біля м. Орджонікідзе, на Дніпропетровщині, український археолог Борис Мозолевський розкопав скіфський курган під назвою Товста могила, де знайшов знамениту пектораль, яку вчені охрестили знахідкою століття / ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

1547. Під час катастрофічної пожежі в Москві згоріло майже 25 тис. дворів, загинуло, за підрахунками літописців, 1700 мешканців.

1919. ЦВК Рад України ухвалив декрет про входження Червоної армії України до єдиної Червоної армії радянських республік.

1948. Фірма грамзапису Columbia Records випустила перші платівки на 33 оберти за хвилину. У музичній індустрії відбулася революція: на зміну важким і ламким дискам із однією пісенною стороною прийшли вінілові платівки.

1950. У Ялті відновив роботу Будинок-музей А. П. Чехова.

1953. У Київському театрі опери і балету ім. Т. Шевченка відбулася прем’єра опери К. Данькевича «Богдан Хмельницький».

1959. У Тернопільській області відбулася демонстрація протесту віруючих проти закриття Кременецького жіночого монастиря.

1961. Президія Верховної Ради СРСР ухвалила укази про заснування медалі «За оборону Києва» і нагородження Києва орденом Леніна.

1971. Біля м. Орджонікідзе, на Дніпропетровщині, український археолог Борис Мозолевський розкопав скіфський курган під назвою Товста могила, де знайшов знамениту пектораль, яку вчені охрестили знахідкою століття.

2004. Перший у світі приватний керований космічний корабель SpaceShipOne вперше вийшов у космос.

2007. У Києві закінчився саміт фінансових директорів України, на якому обговорювали актуальні питання з фінансової діяльності компанії, роль фінансового директора в компанії тощо.

Газета: 
Рубрика: