…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Цей день в iсторiї

20 червня, 2012 - 00:00

Всесвітній день біженців

1895. Відкрито Кільський морський судноплавний канал, який з’єднав Балтійське і Північне моря. Довжина — 98,7 км, ширина поверхнею води — 104 м, глибина фарватеру — 11,3 м.

1918. РНК Радянської Росії ухвалив декрет «Про націоналізацію нафтової промисловості».

1918. У Києві розпочався Всеукраїнський церковний собор.

1919. Військова делегація УНР на чолі з генералом Дельвігом підписала у Львові тимчасовий договір із поляками про припинення воєнних дій і встановлення між ворогуючими сторонами демаркаційної лінії («лінія Дельвіга»).

1924. У Москві створено Товариство вивчення міжпланетних сполучень — перше в світі об’єднання ентузіастів ракетної техніки і космічного польоту.

1954. Відкрито «Міст дружби» через Дунай між Болгарією та Румунією.

1963. У Женеві СРСР і США досягли домовленості про встановлення прямого телефонного зв’язку між Москвою й Вашингтоном.

1972. ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР прийняли ухвалу «Про завершення переходу до загальної середньої освіти молоді й подальший розвиток загальноосвітньої школи».

1993. Високошвидкісний потяг «Юростар» здійснив перший пробний рейс залізничним Євротунелем, прокладеним під протокою Ла-Манш.

2008. Збірна Туреччини вперше в історії вийшла до півфіналу чемпіонату Європи з футболу. У чвертьфіналі програли хорвати. У зв’язку з цим — заворушення в Боснії та Герцеговині.

Газета: 
Рубрика: