…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Чи є вільними ті, хто поруч?

У Львові відкрився проєкт про рівність і прийняття
24 лютого, 2021 - 16:54

Львівська галерея «Дзиґа» презентувала фотопроєкт «8 мільярдів причин бути вільним». Орієнтовно десяток українських фотографів об’єдналися навколо теми рівності і прийняття. Ця експозиція є частиною масштабної всеукраїнської кампанії «Різні.Рівні», яку втілюють 5 громадських організацій зі всієї країни. Кампанія розпочалася у 2020 з Маніфесту Толерантності, пісні «Різні.Рівні», яку спільно виконали Сергій Бабкін, LATEXFAUNA, Аліна Паш, Yuko, Constantine та інші. Саме рядок з цієї пісні «Ми різні та рівні, а значить у нас є 8 мільйонів причин бути вільними» визначив тему і філософію великої фотовиставки, до участі в якій запросили українських фотографів.

На виставці можна побачити світлини Тараса Бичка, Роксолани Поцюрко, Марти Сирко, Назара Струтинського, Рокси Табаки та Кості Смолянінова. Куратором фотопроєкту є відомий художник Влодко Кауфман.

«Актуальне мистецтво — одна з можливостей бути і стати (ставати) вільними. Для залучених художників і художниць цей проєкт є нагодою спробувати розібратися із власним сприйняттям і трактуванням інакшості, толерантності, рівності і свободи. Для глядача і глядачки — спонукою подумати, якою мірою він чи вона є — і може бути — собою. Зокрема зараз, саме в цей момент. І чи є вільними ті, хто поруч», — зазначив Влодко Кауфман.

Оглянути світлини у «Дзизі» можна до 8 березня.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора
Газета: 
Рубрика: