Cонячні батареї та... рок-фестиваль

28 і 29 червня в Ізмаїлі відбудеться «Дунайська Січ»
24 червня, 2019 - 16:28
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Шість років тому на фестивальній мапі країни з’явився ще один музичний регіон — Бессарабія. Завдяки рок-фестивалю «Дунайська Січ-2019» він не просто прогримить, а й задасть новий тренд — енергонезалежність. Адже вперше в історії України відбудеться музичний фестиваль, який працює лише на енергії сонячних батарей!

— Бессарабія — найбільш сонячний край України. Хочеться, щоб він став ще й найпривабливішим у туристичному сенсі, — зазначив президент фестивалю і головний відповідальний за енергонезалежність «Дунайської Січі» Віктор КУРТЄВ. —  І музичний туризм один із інструментів залучення Бессарабії в загальну національну туристичну мапу країни. Туристичний та економічний потенціали — взаємопов’язані речі: зовсім скоро в Ізмаїлі відкриття «Порт Солар» і 25 704 сонячні панелі розпочнуть працювати на українську енергонезалежність. До того ж я люблю рок і хочу брати участь у формуванні музичного смаку молоді...

Євген РОМАНЕНКО (Їжак), лідер та засновник гурту TaRuta каже: «Цьогоріч ми готуємо сюрприз для Ізмаїлу — пишемо неофіційний гімн міста. Це також стане гімном «Дунайської Січі». Ізмаїл став майже рідним містом. Ми тут виступаємо не лише на фестивалі, а буваємо доволі часто з концертами, спілкуємося зі студентами Ізмаїльського гуманітарного університету. Я думаю, що українське Подунав’я — регіон дуже обділений туристами. У нас проводяться фестивалі та різноманітні опенейри на Львівщині, Київщині, Харківщині. Є біля моря в Одесі. Але, як на мене, Дунай, ці краєвиди, прогулянки  річкою заслуговують на те, щоб сюди приїжджало більше людей.  А такі великі опенейри, як фестивалі, як раз і сприяють розвитку туристичного бізнесу. Звичайно, це не можливо зробити все за один рік. І наш фестиваль потрошку ріс — від маленького концерту з чотирьох — п’яти гуртів до великого мистецького заходу, який проводитиметься вже аж три дні поспіль».

Гурт «Тінь Сонця», як і TaRuta, є постійним учасником рок-фестивалю, який їм цікавий, за словами одного з засновників гурту Сергія ВАСИЛЮКА,  «відчуттям екзотичної України. Цитуючи Василя Лютого, це «від континенту скритий і забутий землі вкраїнської незвіданий кінець». Окрім того, традиційно вмиваюсь водами Дунаю, хоча нормально поплюскатись на пляжі в Ізмаїлі ще не вдавалось».

Мотиваційний гурт із неймовірною назвою MORE NEBA з Києва підготував сюрприз для своїх фанів — саме в Ізмаїлі публіці буде представлено нового фронтмена: «На «Дунайській Січі» дехто з наших музикантів уже грав у складі гурту «Тінь Сонця». Саме таким чином і відбулося наше знайомство. Вважаємо «Дунайську Січ» колоритним самобутнім фестивалем, який рік від року росте, і це дуже радує. Достатньо лише подивитися на цьогорічний лайнап, щоб зрозуміти, що це насправді круто. Тому ми раді бути частиною цьогорічного дійства».

А от  Fata Morgana UA спеціально для фестивалю «Дунайська Січ» написали пісню «Дівчина з Наґасакі», яку присвятили морякам із Ізмаїлу: «В дитинстві нам — горлівській дворовій шпані — дуже подобалася пісня, що народилася на початку минулого століття в одеських кабаре: «Дівчина з Наґасакі», тому що в ній була романтика далеких морів та фатальне кохання. Мені й сьогодні подобається її сюжет (ще й тому, що в сучасній Україні так не вистачає справедливого покарання за злочини). Тому я й вирішив втілити суть тієї пісні українською, а музичну форму «блатняка» ми все ж таки замінили на забойний блюз.

Родзинка фестивалю — SYMPHO ROCK День — спільні виступи Національного академічного оркестру народних інструментів України з рок-гуртами. З НАОНІ виступлять KOZAK SYSTEM, «Тінь Сонця», TaRUTA і «ДРУЖЕ МУЗИКО». Спеціально до SYMPHO ROCK Дня аранжувальниками НАОНІ зроблені обробки пісень з репертуару кожної з цих груп.

— Після Фредді Меркьюрі, який перший зробив спробу об’єднати класику і рок, для рок-гуртів стало престижним виступати в супроводі симфонічних оркестрів, — каже цимбаліст та аранжувальник НАОНІ Андрій ВОЙЧУК. — Тому що це зовсім інший рівень. Оркестр додає їхній музиці барв, ширше й глибше розкриває твір. А НАОНІ — унікальний ще й тим, що завдяки народним інструментам — цимбалам, кобзам, бандурам — виконання саме рок-музики лунають природніше, порівняно з симфонічним оркестром...

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА
Газета: 
Рубрика: