Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Добрий настрій від Ярослава Стельмаха

17 січня, 2001 - 00:00

Якщо говорити про сьогоднішній стан дитячої літератури України, то, як не прикро це відзначати, його можна назвати одним словом: катастрофічний. Загальна економічна криза позначилася і на справі книговидання для дітей. Астрономічна вартість поліграфічних послуг, низька зарплата редакторів державних видавництв примушує фахівців тікати у різні комерційні структури. Ми стаємо свідками, як то там, то тут започатковуються дитячі журнали, які невдовзі тріскають, немов мильні бульбашки. Недовгий період їхнього існування переважно забезпечується благодійнiстю.

На цьому фоні дуже приємно побачити книжку Ярослава Стельмаха для дітей «Голодний, злий і дуже небезпечний», яка нещодавно вийшла з друку у видавництві «Початкова школа». Це справжній подарунок українським дітям до Нового року, адже йдеться про справжню, повноцінну і високохудожню дитячу книгу.

Нарешті діти зможуть потрапити у світ української казки, де на них чекає лагідна посмішка автора, який любиться своїх читачів i розуміє їхні інтереси і вподобання. Зустріч iз цікавими казковими образами подарує дітям дотепні діалоги, поведе у світ фантастики, де добро завжди перемагає зло. І хоча в книжці немає багато малюнків, вона має привабливий естетичний вигляд завдяки художнику Анатолію Василенку, що зробив гарну обкладинку, і майстрам друку.

Анастасія СПЕРКАЧ
Газета: 
Рубрика: