Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Друге весілля?

В онука президента Єльцина завелася подружка
3 березня, 1999 - 00:00

...Російських лондонців чомусь усіх тягне до одного нічного клубу — «Стрінгфеллоуз», куди наїжджають наші «королі» року й попси. 23 лютого й інші радянські свята вони, російські англійці, гучно гуляють в іншому лондонському нічному клубі — «Інтернешнл спортсмен клаб». Але обов’язково разом, гуртом. Останніми днями в клубі товклось особливо багато люду, пов’язаного з модою, — я й прилетіла до Лондона, власне, на Тиждень високої моди, що відкрився вчора.

І от тут бурлить вариво чуток. Як правило, точних. Бачили, в якій шубці нещодавно гуляла Гайд-парком Галя Березовська з дітлахами? Простенька така шубка, по сейлу брала, напевно. А що це вчора Артем Тарасов був такий смурний у барі? Бізнес не надто добре йде? І раптом — як блискавка в лоба. А знаєте, Боря Єльцин закохався! У дівчину-модельєра!

Як детально писав уже «МК» рік тому, Єльцин-онук гризе граніт науки в коледжі в старовинному англійському місті Вінчестері, приблизно дві години їзди на автомашині від Лондона. Тримають його в строгості. Будинок-пансіонат на 60 осіб. У Борі келія приблизно як у Бутирці. З 8.00 до 21.00 вчать розуму, читають на ніч проповіді. Примушують у порядку засвоєння соціальних навичок опікуватися англійськими бабусями.

За все це загалом батьки онука російського президента викладають сивому Вінчестерському коледжу 14500 фунтів, тобто 23600 доларів на рік.

Відомо, що минулого літа президентського онучка забрали з Вінчестера й влаштували в МДІМВ. Очевидно, спадкоємцеві світить кар’єра дипломата. (Це не рідкість серед президентів: скажімо, старшого сина Олександра Лукашенка також зараховано до діючого резерву білоруського МЗС). Однак тут, у Росії, грянула економічна криза. Безпека онука в Москві опинилася під питанням. У Вінчестері все-таки спокійніше. Залишаючись формально студентом МДІМВ, Боря Єльцин перевівся на навчання назад на Альбіон.

Але не врахували опікуни Борі, що виросли вже вуса в парубка. Що бурлять гормони. Коротше, одного з вихідних днів, коли вінчестерських студентів спускають з ланцюга й вони рвуть кігті на електричці в Лондон, воно й сталося. У лондонській гучній дискотеці, у феєрверку кольорових спалахів, приятель підвів Борю до темного дівочого силуету в кутку i сказав:

— Знайомся. Це Валя...

Скінчилося тихе заморське навчання. Завихрилася хурделиця-любов.

Читач може мені не повірити, тому що не бачив Валю. Я її бачила. Візьміть зріст Лінди Євангелісти, гнучку стать Наомі Кемпбелл, очі Клаудії Шиффер, змішайте все це в один коктейль, зведіть у куб — це й буде вона.

Найдивнішим є те, що ця дика орхідея неймовірної краси — нормальна, трохи некваплива у повадках, напрочуд працелюбна, старанна дівчинка. Добрий все-таки у Борі смак. Чи не від дідуся?

Валя другий рік навчається в лондонському коледжі моди. Хоче стати знаменитим дизайнером на зразок Олександра Макквіна в спідниці. Чудово малює, пише олією. Коли Лондон двiчi на рік влаштовує в себе Тиждень британської моди, Валю можна побачити за лаштунками «кицьчиних» доріжок, де вона товаришує з топ-моделями, з «зірками»-початківцями дизайну. Обертається, словом, у професійних колах.

Тобто дівчинці 18 років, а вже людина незалежна, з життєвим завданням на прицілі. Адже вона сама все про себе вирішила: ким стати, де навчатися, де оселитися. Третій рік зовсім сама в Лондоні. Тут, звичайно, спокійніше, ніж у Москві.

А хто ж у Валі батьки? Поставити таке запитання російському підлітку в Лондоні — значить грубо порушити тутешній етикет. Тому що кожен третій, якщо не другий, виявиться з татом в уряді РФ, з мамою в Держдумі або з рідним дядьком у фінансових структурах. Є в Лондоні, здається, навіть особлива російська фірма, яка опікується тут юною поростю нашої ж еліти.

Валю-Валентину, щоправда, ніхто не опікає. Судячи з чуток, батько в неї — відомий банкір. Не з олігархів, звичайно, але й не з тих, хто зламав собі шию на кризі 17 серпня.

Валя знімає маленьку квартирку в західному Лондоні. Саме туди й телефонує з Вінчестера день і ніч закоханий онук президента. Зустрічається парочка поки що тільки по суботах-неділях. (У будні нашого Ромео тримають, звісно, в проклятому коледжі). Найчастіше його з Валею бачать у «Кафе руж», приємній французькій кав’ярні неподалік від метро «Глостер роуд».

В інші дні Єльцин-молодший водить свою дівчину на ковзанку. Є в Лондоні на вулиці Еджвер-роуд модний у тутешніх тінейджерів заклад «Квінс Айс Боул». Розважальний центр у величезному підвалі. Тут кегельбан, плюс бар, плюс найголовніше — справжня велика ковзанка. За 5 фунтів можна вдвох на дві години сюди завалитися, включаючи оренду ковзанів.

Є, щоправда, третій персонаж у цьому романі — «прикріплений». Охоронець, який живе разом із президентським онуком у Вінчестері, супроводжує його в усіх прогулянках Лондоном. Днями я спробувала зняти закохану пару, коли вона виходила з кав’ярні, але охоронник відтіснив мене, й знімок не вийшов. Мені залишилося сфотографувати кав’ярню вже після того, як Боря та Валя пішли.

От таким є поки що роман улюбленого онука президента Російської Федерації. Під стукіт коліс електрички на щотижневому маршруті Вінчестер — Лондон — Вінчестер.

Ольга КОНЬКОВА, Москва — Лондон, друкується з дозволу редакції газети «Московский комсомолец в Украине»
Газета: 
Рубрика: