Справжній спосіб помститися ворогові — не бути схожим на нього.
Марк Аврелій, римський імператор, належав до династії Антонінів, філософ-стоїк.

Галерея у селі

Рівненський художник Олександр Гурістюк відкрив свій «Хлів»
20 вересня, 2021 - 17:05

Рівненський художник Олександр Гурістюк відкрив художню галерею «Хлів» у власному хліві. Село Глинськ, де знаходиться його обійстя, розташоване у мальовничі горбистій місцевості за 20 км від Рівного.Виставкова зала галереї облаштована в другій половині будинку, де справді колись був хлів для худоби. Самому будинку, в якому живе художник з дружиною, приблизно 100 років. Це довга споруда з «дикого» каменю з кількома входами по одній стіні. Колись тут мешкали чехи-колоністи, які в цих краях вирощували хміль для пивоваріння.

«Стіни з ракушняка – автентичні, на даху замінив лише шифер. Підлоги у хліві не було зовсім, я поклав плитку. Перекриття поміняв і зробив нарешті хороше освітлення, бо я тут працюю», —розповів Олександр Гурістюк на відкритті галереї.

«Галерея – моя давня мрія, але вагався, чи потрібно це у селі. Друзям ідея  сподобалася, і тепер я радітиму кожному гостю»,— сказав також художник.

Чимало друзів-художників вже виявили бажання виставляти там і свої роботи, робити різножанрові виставки.

На презентації художньої галереї Олександр Гурістюк  представив двадцять своїх робіт різних часів, здебільшого жіночих та дитячих портретів.

Загалом 62-річний Олександр Гурістюк, не маючи професійної художньої освіти, створив орієнтовно 500 різножанрових та різностилістичних картин.

«Весь мій живопис оснований на інтуїції», – сказав художник в одному інтерв’ю.  Його роботи були представлені на близько двадцяти виставках в Україні та за кордоном. Художник мав персональні виставки у Рівному, Луцьку, Львові, Любліні, Прешові.

«В останні роки фігуративно олійний живопис Олександра Гурістюка тяжіє до наїву, – йдеться в статті про художника у Вікіпедії. Основні серії  його робіт – це «Полісся», «Небилиці», «Христос».

Твори самобутнього художника зберігаються в приватних колекціях України, Польщі, Франції, Німеччини, Португалії, Ізраїлю, Австралії, США.

 

Людмила СТУПЧУК, Рівне. Фото Галини ДАНИЛЬЧУК
Рубрика: