Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Голос народу. Американського

16 січня, 2003 - 00:00

У США названо імена лауреатів престижної «народної» премії People’s Choice Awards, яку щорічно присуджують уже 29-й раз. Церемонія вручення пройшла в Лос-Анджелесі. Цього разу глядачі так і не змогли вибрати між «Людиною-павуком» і «Володарем кілець». Два найбільш касових фільми минулого року на рівних увійшли до числа переможців як кращі кінофільми року, повідомляє Reuters.

Перевагу в номінації «Улюблена кінокомедія 2002 року» було віддано картині «Моє велике грецьке весілля», а «Дві фортеці» удостоїлися вищої нагороди ще і в категорії «Найкраща драма». Серед музикантів у фаворити вирвалися репер Емінем, поп-зірка Фейт Хілл і рок-група Creed. У номінації, що оцінює телефільми, переміг серіал «Друзі», а одна з його зірок Дженніфер Аністон названа найкращою актрисою.

Особливість цієї премії в тому, що замість професіоналів-критиків переможців вибирають кіно- і телеглядачі, меломани — словом, прості американці. Протягом цілого року компанія Gallup проводить загальнонаціональне телефонне опитування, і за його підсумками появляються лауреати премії.

Вручення «народної» премії, звичайно, не має тієї значущості, яку заслужили «Оскар» для діячів кіно, «Еммі» для телебачення і «Греммі» для музикантів, і тим не менше церемонія People’s Choice Awards — дуже популярна і любима народом. Оскільки саме на цій церемонії фанати можуть споглядати своїх улюбленців. Хоча, слід зазначити, ні Мел Гібсон, якого вже не вперше американці називають улюбленим актором, ні Джулія Робертс, удостоєна вчетверте звання «улюбленої актриси», ні разу так і не з’явилися на церемонії.

Газета: 
Рубрика: