Яка сила істини: ви намагаєтеся її спростувати, але самі ваші нападки підносять її і надають їй більшу цінність.
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик

Халіфман – чемпіон, Каспаров – найсильніший

4 вересня, 1999 - 00:00

Особливо прикрою стала поразка Василя. Підвела його звичка прораховувати варіанти подумки, дивлячись у стелю. Він зробив помилку, яку навіть дитячою не назвеш. Що стосується Халіфмана, то він проявив приголомшливу холоднокровність, відігравшись у двох матчах, де він зазнав поразок у перших партіях. Про клас нового чемпіона світу говорить той факт, що рахунок його особистих зустрічей із Гаррі Каспаровим рівний: суперники обидві партії зіграли внічию (білими та чорними). І хоча не викликає сумнівів, що Каспаров на сьогодні — найсильніший шахіст світу, але його наполегливе небажання зіграти в офіційних змаганнях (навіть у рамках створеної ним асоціації) дозволяє визнати Олександра Халіфмана повноцінним чемпіоном.

Матч же Каспарова з Вішванатаном Анандом з Індії, який мав був відбутися в жовтні, вочевидь, повис у повітрі. Принаймні, поки що не відоме навіть місце його проведення.

Петро МАРУСЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ