Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

«Хлопчик нізвідки»

9 вересня, 2008 - 00:00
ДЖОН ЛЕННОН

У Великій Британії знімуть фільм-біографію про одного з учасників знаменитої «ліверпульської четвірки», який увійшов до сучасної міфології — Джона Леннона.

Стрічку буде присвячено дитинству, отроцтву та юності соліста The Beatles, який заявив одного разу, що його гурт затьмарить популярність самого Ісуса Христа. Раніше планувалося, що фільм вийде під першою робочою назвою — «Lennon».

Уперше про проект стало відомо восени минулого року, пише pravda.ru. Сценаристом фільму виступив прославлений Метт Грінгал, що написав сценарій до іншої біографічної стрічки — «Контроль» — яка оповідає про трагічну долю похмурого лідера гурту Joy Division, епілептика Яна Кертіса, який привносив у музику похоронний етикет так, немовби вправлявся у власному похороні. За цю роботу Ѓрінгал був удостоєний престижної премії Британської академії кіно.

Фінансуватиме проект UK Film Council, державна кінематографічна агенція Великої Британії. За основу сценарію стрічки про Леннона «Хлопчик нізвідки» Грінгал взяв книжку зведеної сестри музиканта «Представьте это», яка красномовно розповідає про непрості стосунки молодого Джона Леннона з матір’ю, тіткою та першою дружиною.

Батьки майбутнього засновника й учасника The Beatles — Джулія та Альфред Леннони розлучилися, коли Джон був ще дитиною. Окрім того, пізніше його матір було позбавлено британським урядом батьківських прав за розпусний спосіб життя, і опікунами Леннона стали його тітка Мімі Сміт і її чоловік Джордж. Але після смерті останнього Джон був змушений повернутися до матері.

15 липня 1958 року Джулія трагічно загинула — коли вона переходила дорогу, її збив на машині офіцер поліції. Смерть матері стала для Леннона найважчим потрясінням. Пізніше він присвятив їй декілька пісень — «Julia», «Mother» і «My mummy’s dead». Окрім того, свого першого сина від Синтії Пауелл Леннон назвав Джуліан — на честь матері. Леннон був дуже сильно прив’язаний до Джулії, тому майже в усіх жінках він шукав свою матір. Саме цей невеликий, але яскравий, наповнений найщирішими переживаннями період життя Джона Леннона — до того моменту, як він зустрів Йоко Оно — буде представлено у фільмі «Хлопчик нізвідки».

Режисерське крісло займатиме англійка Сем Тейлор-Вуд, відома як фотограф серії знаменитих «плачучих чоловіків», серед яких Бенісіо дель Торо, Даніел Крейг, Ед Гарріс, Форест Вітакер, Пол Ньюмен, Тім Рот, Дастін Гоффман, Роберт Дауні-мол., Джуд Лоу, Робін Вільямс, Шон Пен та інші.

Костянтин РОМІН
Газета: 
Рубрика: