Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Художник Денис Струк у своїх роботах «закодував» кольори днів

У Львові триває виставка «ряДнина»
27 січня, 2021 - 08:56
ФОТО АВТОРА

У мистецькій галереї «Дзига» відкрилася виставка робіт художника Дениса Струка «ряДнина». Саме ряднина — різнокольоровий килим, стала тим об’єктом, у якому митець побачив певну сублімацію на кольори днів.

Експозиція складається із 12 робіт. Доповнює їх відеоінсталяція.

У своїх картинах Денис Струк видобуває національні архетипи з народного мистецтва, додає нашарування сучасності та постмодерності. Творить живописні полотна, наносячи фарбу пошарово, зокрема, за допомогою трафаретів.

«Якби дні мали колір, яка смуга була би сьогодні?» — запитує в анотації до «ряДнини» автор. Для нього логічним є такий ряд — День як колір. Місяць як код. Рік як відстань. А вже кожен відвідувач сам повинен дати відповідь собі на це запитання і побудувати власний ряд послідовностей.

Оглянути «ряДнину» в галереї можна до 14 лютого.

ДОВІДКА «Дня»

Денис Струк народився в Дніпрі. Закінчив Львівську національну академію мистецтв за спеціальністю художнє скло. Сфера його зацікавлень — живопис та гутне скло. Живе та працює у Львові. В його доробку понад десять персональних виставок як за кордоном, так і в Україні.

Варто зазначити, що під час російського вторгнення на схід України Денис Струк пішов захищати суверенні кордони нашої батьківщини. Він служив у добровольчому батальйоні «Чернігів».

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів
Газета: 
Рубрика: