Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

«Хвіст-фест»

У Вінниці вперше провели ярмарок безпритульних тварин, де всі охочі мали можливість безоплатного обрати собі домашнього улюбленця
4 червня, 2019 - 11:04
ФОТО АВТОРА

Минулими вихідними на Європейській площі, що в центрі міста, зооволонтери знайомили вінничан із тваринами, які потребують домівки та ласки. Організувавши ярмарок хвостатих, активісти прагнули привернути увагу мешканців Вінниці до проблеми безпритульних тварин, яку можна і треба вирішувати спільними зусиллями. Буквально за перші години фестивалю господарів собі знайшли орієнтовно два десятки котів та собак.

«Головний меседж нашого «Хвіст-фесту» — це виховання гуманного ставлення до тварин і підвищення рівня культури в утриманні тварин та догляду за ними, — каже зооволонтерка Інна ПЕТЕР. — На ярмарку є тварини, яких підібрали на вулиці чи годують у своїх дворах. Також представлені хвостаті з притулку, які вже стерилізовані, вакциновані, з документами. Перед тим, як віддавати тварин у нові родини, відбувається реєстрація. Оформляються паспорти, здійснюється ветеринарний огляд, а нові власники підписують договір, за умовами якого вони мають доглядати за твариною».

Жителі міста приходили на ярмарок не лише за новими улюбленцями. Наприклад вінничанка Юлія уже три тижні розшукує свого кота Елвіса, який зник у районі Старого міста. Розповідає, що прийшла на «Хвіст-фест» запитати, чи не бачили його зооволонтери, чи, може, хтось знайшов і приніс на фестиваль. Свого кота серед тварин дівчина не знайшла, але пригледіла іншого симпатичного чотирилапого. Каже, коли Елвіс повернеться, то матиме нового гарного товариша.

Усім вінничанам, які обрали собі домашнього улюбленця, організатори вручали заохочувальні призи і рекомендували приводити друзів та знайомих на наступний «Хвіст-фест», адже безпритульних тварин, на жаль, у притулках ще багато.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 
Рубрика: