Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Iсторія про вибір»

Видано лібрето опери «Вишиваний. Король України» Сергія Жадана
19 лютого, 2021 - 11:57

Уже давно газета «День» разом із науковцями відкриває постать Вільгельма Габсбурга (Василя Вишиваного) для більшості українців. І за останні роки зрушення в цьому напрямі таки відбулися: скоро нащадку австрійського імператорського роду, який усіма силами захищав інтереси нашої держави, встановлять пам’ятник; у львівському п’ятизірковому готелі BANKHOTEL відкрили іменний номер Василя Вишиваного (поштовхом до чого стали публікації про Вільгельма Габсбурга в «Дні»). Ще одним кроком до популяризації цієї постаті є опера «Вишиваний. Король України», прем’єра якої через карантин відбудеться у квітні цього року. Проте на замовлення Почесного консула Республіки Австрія в Харкові Всеволода Кожемяка, видавництво «Меридіан Черновіц» вже опублікувало лібрето цієї опери.

«Історія Василя Вишиваного для мене — це історія про вибір. І про відчуття історичної перспективи, — коментує Сергій Жадан прес-службі видавництва. — Вільгельм Габсбург, який прийшов до української ідентичності і який одягнув вишиванку проступає в наших сучасниках — громадянах України, які щоденно відкривають для себе Україну, приходять до власної українськості, віднаходять її в собі, відчитують як палімпсест. Ця історія не так про минуле, як про майбутнє. Яке іноді є для нас зовсім не очевидним».

Марія ЧАДЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: