Кинути роботу для рідного краю і піти на роботу до його гнобителів… єсть справжньою цілковитою зрадою
Борис Грінченко - український лексикограф, письменник, педагог, громадсько-культурний діяч

Кембридж завдав поразки Оксфорду

...у змаганнях з веслування
6 квітня, 2021 - 10:44
ФОТО РЕЙТЕР

Перегони на човнах (The Boat Race) — це змагання з веслування між командами Оксфордського та Кембриджського університетів, що проводяться в Лондоні ще з 1829 року. А започаткував традицію студент Кембриджа Чарльз Мерівейл, котрий кинув виклик студентам Оксфорда, щоб визначити, який університет є сильнішим у цьому виді спорту, нагадує «Вікіпедія» Найперші перегони відбулися в Хенлі. Потім змагання з академічного веслування проводилися в центрі Лондона, а з 1845 року проходять у Патні.

Весь час на проведення перегонів від старту до фінішу  займає не більше двадцяти хвилин. За цей час веслувальники (по дев’ять чоловік у команді) встигають подолати відстань понад чотири милі (це майже сім кілометрів) вгору за течією. Видовищність досягається за рахунок злагодженості рухів веслувальників і нестримного азарту уболівальників, які заповнюють всі довколишні мости і набережні вздовж не дуже довгого маршруту (так було у докоронавірусні часи). Традиційно у команди Кембриджа блакитна форма, у Оксфорда — темно-синя.

Цього року через пандемію коронавірусу перегони перенесли з Темзи в Лондоні до вужчої річки Грейт-Уз (Great Ouse) в Ілі (Ely), міста в Східному Кембриджширі, неподалік Кембриджа, повідомляє BBC Sport. До речі, перегони між Оксфордом і Кембриджем входять до п’ятірки найпопулярніших спортивних заходів у Британії. А про результати змагань 2021 у The Guardian написали так: «Домінування Кембриджа у найвідоміших у світі перегонах з веслування продовжилось у чоловічих та жіночих змаганнях». Останніми роками Кембридж долає Оксфорд, хоча загалом за історію змагань їхні позиції майже рівноцінні. Між іншим, суто жіночі команди з’явилися у регаті лише з 2015 року. Тож першими тріумф Кембриджу забезпечили саме жінки, отримавши четверту перемогу поспіль. А за ними й чоловіки, і це були вже 166-ті такі змагання. Веслувальник з команди Кембриджа Тео Вайнбергер поділився з BBC, що це був омріяний момент: «Це два роки навчання та напруженої роботи, це так багато означає, і я не думаю, що можна порівняти це з чим-небудь». А Сара Тісдалл, одна з веслувальниць теж команди-переможця, зазначила: «Чудові перегони, величезні вітання команді Оксфорда. Прекрасний день для жіночого спорту і я справді пишаюся цією командою. Це було надзвичайно».

Підготувала Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: