Поривайтеся завжди виконувати свій обов'язок, і людство виправдає вас навіть там, де ви зазнали невдачі.
Томас Джефферсон, 3-й президент США, один з авторів Декларації незалежності США

«Колесо» збирає друзів

З 15 по 25 травня в нашій столиці пройде I Міжнародний театральний фестиваль «Подія»
14 травня, 2008 - 00:00
ВИСТАВА «ЖІНКИ МОЦАРТА» ВІДКРИЄ ТЕАТРАЛЬНУ АФІШУ ФЕСТИВАЛЮ «ПОДІЯ» / ФОТО ПРЕС-КІТ

Весна — час, коли загострюються всі почуття і відчуття. Весною душа прагне вражень і нових емоційних сплесків, як земля після тривалої посухи. Під завісу театральних сезонів хочеться чогось нового і незвичного, хочеться бути в центрі подій.

Задумавшись над власними душевними прагненнями, в театрі «Колесо» вирішили, що травень — час, коли необхідно збирати в Києві друзів. Тим більше, що причин на те достатньо. Одна з них — 20 річчя колективу. Як раз передсвяткуванням цієї дати і було вирішено провести I Міжнародний театральний фестиваль «Подія», заручившись підтримкою Головного управління культури і мистецтв.

Експертна група театральних критиків взялася до роботи і до участі в програмі фестивалі було обрано сім українських вистав та чотири зарубіжних. Всі ці постановки, на думку експертів, стали подією в театральному житті Києва, України, але не були відзначені офіційними нагородами та преміями. До української частини фестивальної програми увійшли вистави Театру на Подолі («Майстер-клас Марії Каллас»), Театру маріонеток («Макбет»), Театру на Липках («Мій бідний Марат»), Молодого театру («Звичайна історія»), Театру опери та балету для дітей та юнацтва («Дитя та чари»), Вінницького театру («Дім Бернарди Альби»). Відкриватиме фестиваль «Подія» вистава театру «Колесо» «Жінки Моцарта«(«Вебери»), яку поставила Ірина Кліщевська за п’єсою Фелікса Міттерера, і назвала цю свою роботу «страшною комедією». До зарубіжної програми фесту увійшли постановки, що створені в рамках міжнародних театральних проектів, як «Золоте руно» та «Різні чудернацькі історії» (робота українських та болгарських митців), або представляють собою оригінальні концептуальні рішення творів українських письменників («Синій автомобіль» Я.Стельмаха у виконанні актора Мінського ТЮГу, «Все минає. Життя і доля» В.Гроссмана в трактовці російських митців під орудою Марка Розовського).

Незвичним стане склад журі фестивалю. Суддів розділять на дві команди. До першої частини увійдуть знані критики, театрознавці, журналісти та книговидавці. А от другу частину суддівської команди представлятимуть студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карапенка-Карого, які обиратимуть власного переможця, не керуючись при цьому думкую авторитетних старших колег. Оргкомітет фестивалю планує, що вердикт будуть виносити не колегіально, а індивідуально: тобто кожному із членів журі доведеться визначити переможця в одній з номінацій і, відповідно, рішення це буде суто суб’єктивним.

Хоча фестиваль «Подія» проводитимуть вперше, і побоювання за дітище, звичайно, є, але наступного року «Колесо» сподівається провести наступну «Подію» і запросити до України ще більше цікавих та неординарних театральних колективів, які допоможуть нашій публіці втамувати емоційну спрагу.

Ільїна ГЕНСІЦЬКА, спеціально для «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ