Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.
Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Квіти кібуцу Нір ІIцхак

Цвітіння поля жовтцю щороку стає святом для місцевих жителів і туристів
15 квітня, 2021 - 10:58
ФОТО РЕЙТЕР

Кібуц Нір Іцхак — поселення на півдні Ізраїлю, зовсім поруч Сектора Гази, засноване 1949 року, зараз тут мешкає трохи більше 500 людей. Далеко від святого міста Єрусалима (98 км) та сучасного передового міста Тель-Авіва (101 км), — написав один із його мешканців, Роні, на сайті myisraelguide.com: «Ми живемо в іншому та особливому способі життя, заснованому на цінностях соціалізму та комунізму. «Від кожного відповідно до його можливостей, до кожного відповідно до його потреб». Початково це означає, що член/сім’я передаватиме свої доходи громаді та отримуватиме обмежений низький бюджет відповідно до своїх основних потреб. Рух кібуців було створено на початку 20 століття... У сучасні часи члени кібуцу заробляють собі на життя в домогосподарствах та своїми сучасними професіями та платять щедру частину податку на громаду. У сільській місцевості та на периферії ви отримуєте максимум користі від широких земель і використовуєте польові культури, ферми та корівники. Мірою розвитку технологій стало можливим більше ініціатив та професій. У наш час, у конкурентному періоді сучасного життя, приємно зупинитися й уповільнити рух. Тут, на відміну від стресу та тиску великих міст, ви можете насолоджуватися сільським способом життя».

До послуг членів кібуцу (та кандидатів у члени) басейн, тренажерний зал, відкриті спортивні споруди та власний клуб. Мінізоопарк, конюшня, мініамфітеатр, мінімаркет, танцювальний бар, кав’ярня, домашній ресторан тощо. А от роздинка, яка притягує сюди ще й чимало туристів, — поле квітів жовтцю. Гостям відділена частина поля для збирання квітів, тож вони охоче приїжджають не лише зі своїми камерами, а й відрами та ножицями для зрізання квітів. Дехто називає цю місцину «ізраїльською Голландією»

На фото: Ізраїльський солдат гуляє на полі квітів жовтцю біля кібуцу Нір Іцхак на півдні Ізраїлю, неподалік Сектора Гази.

Газета: 
Рубрика: