Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Лауреатів «Слов’янського базару у Вітебську» обдарували грошима і... взули

17 липня, 2008 - 00:00

На ХVII міжнародному фестивалі мистецтв «Слов’янський базар у Вітебську» розв’язалась головна інтрига. На сцені обласної філармонії оголошені переможці конкурсу молодих виконавців естрадної пісні, що традиційно проходить у рамках знаменитого свята муз у місті на Західній Двіні, повідомляє NEWS.ru з посиланням на ІТАР-ТАРС.

Нагороди лауреатам вручив голова журі, відомий французький композитор, автор мюзиклу «Нотр-Дам де Парі» Ріккардо Коччіанте. Вийшовши до мікрофона, він повідомив, що визначити призерів було дуже складно. «Але зрештою ми прийшли до спільної думки», — зазначив маестро, маючи на увазі суддівську бригаду, яку він очолює. До її складу цього разу увійшли вельми авторитетні майстри, в числі яких були Ядвіга Поплавська з Білорусі, прославлена латишка Лайма Вайкуле, а також Олег Газманов.

Гран-прі і $10 тисяч отримав 20-річний Донатас Монтвідас із Литви. Він випередив конкурентів майже на десять балів. Володарями першої премії стали росіянка Олена Валевська і білоруський співак Віталій Гордєй, які розділили між собою шість тисяч доларів. Услід за «союзом» Росії та Білорусії чотирма тисячами доларів нагородили голосистого грузина Нодіко, який посів у конкурсі друге місце. На третьому місці опинилася ще одна пара: болгарин Пламен Патов і українець Владислав Левицький, які отримали по одній тисячі доларів.

Публіка вітала лауреатів оплесками. Але, як це часто трапляється, в оцінці деяких талантів думки журі та глядачів розійшлися. Тому найпалкішими оваціями присутні на церемонії нагородили 29-річну Юлю. Темношкіра конкурсантка з Нідерландів стала улюбленкою вітебської публіки, але офіційних нагород не отримала.

Абсолютно всіх конкурсантів обдарували різноманітною новітньою технікою, безкоштовними авіаквитками, туристичними путівками, наборами м’ясних продуктів і навіть взуттям спільним білорусько-російським. «Завдяки спонсорам, наші конкурсанти цього року ситі та взуті», — порадувався за молодих артистів директор «Слов’янського базару» Родіон Басс.

Подробиці про фестиваль — у репортажі нашого спеціального кореспондента в найближчих номерах «Дня».

Газета: 
Рубрика: