Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

МОЗАЇКА

13 жовтня, 2009 - 00:00


Бабуся на... продаж

У Великій Британії 10-річна Зої Пембертон виставила на популярний інтернет-аукціон eBay власну бабусю. В описі незвичайного лота школярка назвала її «докучливою й ниючою», але зазначила, що бабуся чудово розгадує кросворди. Незважаючи на відгуки потенційних покупців, власники eBay були незабаром змушені зняти лот з торгів. «У нас є чіткі правила з приводу продажу людей. Довелося зняти лот, хоча він і забавний», — цитує слова представників аукціону gazeta.ru з посиланням на The Sun. Коли адміністрація сайту помітила дивний лот, за бабусю вже давали 20 тисяч фунтів. Найбільше були здивовані батьки дівчинки: вони не думали, що їхня дитина настільки добре володіє комп’ютером, що може зареєструватися на інтернет-аукціоні. За словами самої 10-річної Зої, вона просто хотіла пожартувати. До речі, інтернет-аукціон eBay часто використовується як майданчик для продажу незвичайних товарів. Тут можна купити обід з екс-кандидатом на посаду віце-президента США Сарою Пеймен, місце в усипальні по сусідству з Мерілін Монро або католицький храм, місто й навіть власне життя. Так, на eBay виставлялися снігові кучугури з Канади, місце подружки на весіллі, право голосу на виборах, душі й привиди, волосся Гітлера, зуб Елвіса Преслі, використана носова хустинка голівудської актриси Скарлетт Йоханссон і багато іншого.


Кальмар-монстр

Недалеко від узбережжя американського штату Луїзіана в Мексиканській затоці вчені, які займаються вивченням китів, несподівано для себе виявили гігантського кальмара завдовжки майже шість метрів. Востаннє головоногого молюска таких розмірів із вод Мексиканської затоки витягували 1954 р., тобто рівно 55 років тому. Тоді його знайшли мертвим у дельті Міссісіпі. Зазвичай такі істоти зустрічаються на великій глибині біля берегів Нової Зеландії та Іспанії. Максимальна довжина тіла гігантського кальмара досягає 12 метрів. Монстр, якого цього разу виявили в затоці американські вчені, плавав на глибині близько 500 метрів. Звідти його й підняло дослідницьке судно, однак поки його тягнули на поверхню тралом, від швидкого й різкого перепаду тиску молюск помер. Його зважили (виявилося, що він важить 46,7 кілограма) й законсервували, щоб відправити до Смітсонівського інституту при Національному музеї природної історії, де гігантського кальмара піддадуть подальшому вивченню.

Газета: 
Рубрика: