Публіка виявляє ненаситну цікавість до всього, за винятком того, що дійсно варто знати.
Оскар Уайльд, видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст

Музей міста. Знайомство з простором

У Львові представили нову арт-локацію
14 жовтня, 2020 - 12:29

Учора, 13 жовтня, львів'яни та гості міста мали можливість оглянути відремонтовані підземелля ратуші (площа Ринок, 1) – Музей міста. Захід мав назву «Знайомство з простором», позаяк наразі жодних експозицій  у ньому не представлено.

«Сюди вкладена велика праця, велика любов», – зазначив Львівський міський голова Андрій Садовий. І додав, що цей простір зроблений «як для себе», тому мер переконаний, що експозиції, які в цьому просторі представлятимуть, «будуть змінювати відвідувачів».

«Я таке спостерігаю за людьми, які приходять на Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні», – провів паралелі мер. – Переконаний, що така ж трансформація буде відбуватися і тут, адже це – місце для думання».

За словами керівника нової культурної інституції Тетяни Бей, у Музеї міста можна буде віднайти себе в сучасному контексті, і пізнаючи минуле, формуючи візію майбутнього.

 «Я, як музейниця, відслідковуючи тенденції у світі, зауважила, що музеї міста за останні десятиліття зазнали великих трансформацій, – зазначила, зокрема, Тетяна Бей. – Вони скеровані на локальну спільноту, на мешканців, більше залучені в формування контенту музейних просторів. Музей міста у Львові також буде йти цим шляхом. Ця ідея відгукується в багатьох львів'ян».

У міській раді розповідають, що ремонт в приміщенні музею здійснено коштом міського бюджету. Ремонтно-реставраційні роботи тривали два роки. Ще рік знадобився для погодження документації та тендерніих закупівель. Інженерні комунікації, вентиляційне обладнання та підйомно-ліфтова платформа були встановлені на суму 3292231 грн. Угода на роботи, відповідно до скоригованої проектно-кошторисної документації (освітлення, охоронна та пожежна сигналізація, димовидалення, Інтернет, оздоблювальні, пуско-налагоджувальні роботи) на суму 6795707 грн була укладена з компанією «Неостар Груп».

Музей міста позиціонує себе як простір змінних виставок, місце комунікації з мешканцями та платформу осмислення міста. Обіцяють, що спільно з відвідувачами інституція досліджуватиме та пізнаватиме міську ідентичність, через зв’язок із минулим допомагатиме зрозуміти себе в сучасному контексті та вплинути на майбутнє Львова.

Команда музею вже працює над створенням дебютної виставки, і це буде  «Подорож героя. Останній тиждень літа», а розповідатиме вона про те, як дитина у віці активного пізнання самостійно досліджує місто. До процесу підготовки експозиції залучають містян. А відкрити перший проєкт, який  здійснюється за підтримки Львівської міської ради в рамках програми «Фокус на культуру», Музей міста планує взимку. Коли саме, наразі невідомо.

Натомість обіцяно, що вже наступного місяця запрошуватимуть львів’ян на  «Лабораторіум дитинства» – зі світлинами («проведення часуу подвір’ї, на вулиці, у парку, на будові, в магазині/кіоск, в кафе, в промислових зонах, на гаражах, на колії, на атракціонах… та на згадку: біля Оперного, біля пам’ятника, біля фонтану, біля Цирку, в Парку культури…, де фотографували дітей на фоні міста») і не тільки. Про те, що ще цікавить створювачів виставки, можна дізнатися тут: https://citymuseum.lviv.ua/add-objects

Оглянути порожній, наразі без експозицій, музейний простір прийшли, крім Львівського міського голови, керівники інституцій музейного профілю,  зокрема – директор львівського Музею Франка Богдан Тихолоз та засновник холдингу «Гудімов арт-проєкт», арт-менеджер Павло Гудімов. Також прийшли-приїхали на «Знайомство з простором» журналісти місцевих і столичних телеканалів.

Прогулянка порожніми коридорами і залами Музею міста відбувалася у супроводі  спеціальної звукової електронної інсталяції «Ілюзорність», з шумами міста, авторства Остапа Мануляка.

Чому саме зараз потрібно було представляти гарні, але порожні галереї Музею міста, або «МуМі», як називають його творці інституції, першим відвідувачам не пояснили.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Фото Романа БАЛУКА

Рубрика: