Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Милування корівками в Швейцарії

У кантоні Аппенцелль у жовтні тривають традиційні виставки худоби
10 жовтня, 2019 - 10:25
ФОТО РЕЙТЕР

Кантон Аппенцелль на сході Швейцарії заробляє гроші на своїх коровах — як способі залучення туристів, пише www.swissinfo.ch. У цьому регіоні, де все ще велику роль відіграє сільське господарство, зазначається у виданні, найважливіший час у році — не Різдво і не Великдень, а час вигону корів на пасовища і повернення худоби з них. А також — час виставок великої рогатої худоби.

Виставки худоби відбуваються по всьому кантоні до середини жовтня. Процесії великої рогатої худоби, що супроводжуються чоловіками та дітьми в традиційному вбранні, зазвичай починаються о 8 чи 9 ранку, після чого на міських чи сільських площах обирають найкращих корівок, при цьому велику увагу звертають на їхні вим’я. Традиційний чоловічий костюм тут досить вигадливий: червоні вишиті куртки, вишукані підтяжки, прикрашені рельєфними срібними пластинками, фетрові капелюхи зі стрічками та квітами, жовті штани, високі білі панчохи до колін та чорні в’язані черевики.

Багато таких подій супроводжуються фермерськими ярмарками, заходами для дітей та фольклорними шоу.

Підготувала Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ