Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

На урок – до автобуса!

На Рівненщині вчителі обладнали навчальний клас у старому шкільному транспорті
18 квітня, 2019 - 10:03
ФОТО НАДАНО ВІТАЛІЄМ КРАМЧИНСЬКИМ

Старенький, ще радянський ПАЗ возив учнів до Привільненської школи багато років поспіль. Коли село увійшло до об’єднаної територіальної громади, для школи придбали новий транспорт, а колишній автобус тримали про всяк випадок. Здебільшого він був своєрідним «донором» запчастин для нового автобуса, і рано чи пізно його мали б утилізувати, розповідає Віталій КРАМЧИНСЬКИЙ, директор Привільненської ЗОШ І—ІІІ ступенів. Але вчителі школи Привільного вирішили подарувати старому транспорту нове, дещо незвичайне життя й обладнали в ньому креативний простір. Педагоги створили проект «Територія свободи», для якого частину фінансування отримали від своєї громади, ще частину — з обласного бюджету і почали своїми силами приводити автобус до ладу.

На початку минулого року автобус відремонтували: забрали усе зайве, зробили нову підлогу та стелю, встановили сидіння й навчальну дошку. Також сюди переселили шкільний «зелений куточок» і обладнали куточок читача. Взимку працювати в автобусі не могли, а щойно потепліло — його розфарбували і почали використовувати для шкільних зібрань, гуртків і навіть для проведення уроків.

«У нас дуже молодий педагогічний колектив. Більше половини наших вчителів — молодь. Саме вони вигадали і реалізували цей проект, — каже директор Привільненської школи. — Учням така ідея теж прийшлася до душі».

Спочатку креативним простором, на який перетворився автобус, користувалися представники учнівського самоврядування, активні школярі, котрі організовували в ньому свої зібрання.

«Ми побачили, що новий імпровізований клас доволі зручний, тому вирішили спробувати провести там урок для першого класу, — продовжує Віталій Крамчинський. — І сидіння, і дошка там уже були, а все інше вчителі могли принести на свій розсуд. На щастя, вимоги Нової української школи вітають такі експерименти. Вчителі мають навчати дітей в ігровій формі, а простір автобуса сприяє цьому значно більше, ніж клас. Після першого уроку читання в автобусі діти були дуже задоволені. До того ж, така зміна навчального класу виявилася корисною, це активізує увагу дітей».

Директор школи запевняє, що загалом ідея з автобусом дала дуже хороший результат і розвивається: «Зараз ми пропонуємо проводити заняття в автобусі і старшим школярам. Це можуть бути і п’ятикласники, і десятикласники — всі, хто втомився від звичної шкільної атмосфери і хоче провести незвичний урок».

Олена БЕРЕЖНЮК
Газета: 
Рубрика: