Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Одеська «Артбитва...» – у львівських стінах

У Палаці мистецтв представили оригінальний проєкт із робіт двох поколінь
9 лютого, 2021 - 09:30

У Львівському Палаці мистецтв триває виставка художників «АРТБИТВА двох поколінь Х та Z» та перша сольна виставка малярства художника з Одеси Олексія Маліка «Маю, що маю...».

Проект «Артбитва Х та Z» — це всеукраїнський конкурс в галузі сучасного позитивного візуального мистецтва. Його головна ідея — об’єднати у творчому змаганні митців різного віку, а саме: покоління  Z, до якого відносять тих, що народилися після 2000-го року, та покоління Х — це люди, які народилися після 1960-х років. Вперше у такому форматі цей проєкт відбувся в Одесі у 2020 році на базі відкритої спільноти артгурту «Рікі». Конкурс проходив у три етапи; на першому було представлено 49 творів митців з Одеси, Львова, Ужгорода, Харкова та Києва, на другому — 24 роботи, до третього етапу конкурсу дійшло шість робіт, які відбирало міжнародне журі з представників Литви, Австрії, Бельгії, Молдови та України. Україну представляла заступник директора Львівського Палацу мистецтв з науково-мистецької діяльності Ольга Луковська. У процесі цього відбору відбувалося цікаве обговорення творів в інтернеті.

В «Артбитві Х та Z» покоління Z представляли студенти Південноукраїнського Національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського та Одеського художнього училища ім. М. Б. Грекова, покоління Х — майстри з вищеназваних міст України. Кожен етап конкурсу мав свою тему: перший — провокаційна фантазія з оголеною натурою, другий — фантазія «рослини, риби і тварини», третій — портрет-фантазія Землі. Саме у такий спосіб художники хочуть привернути увагу до екологічних проблем нашої планети, зробити свій внесок у вирішення цих проблем.

В Одесі усі події «Артбитви» відбувалися у приміщенні кафе «Двері», Львів надав для цього оригінального проєкту виставковий зал Палацу мистецтв, далі він помандрує іншими містами  України, а наразі цими картинами милується спрагла за тривалий час карантину до таких подій львівська публіка, як і виставкою одеського художника, очільника Одеського артгурту «Рікі» Олексія Маліка.

Йосип МАРУХНЯК, Львів, фото автора
Газета: 
Рубрика: