Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Паралелі між минулим та теперішнім

Львівський ТанцТеатр «Життя» представив авторське відео «Рекрутської коломийки»
26 листопада, 2020 - 11:46

Прем’єра ролика відбулася в рамках проєкту ТанцТеатру «Життя» – «ДНК» («Дух. Нація. Культура»), а сам він про те, як війна може втрутитися у долю людини. Так було сто років тому, так є і зараз. Тому автори кліпу «Рекрутська коломийка» хотіли нагадати про незасвоєні уроки історії, які мають здатність повторюватися. Про це «Дню» розповіла промо-менеджер проєкту Галина Гузьо. І додала, що відео «Рекрутської коломийки» наскрізь пронизане символізмом та містикою, автентикою та особливим колоритом.

«За сюжетом, дівчина готується до весілля,  – говорить Галина Гузьо. –У відео-реконструкції режисер використовує образ прядки – як символ дівочо-жіночої долі. Ця доля може бути різною. Вона – наче нитка, яку прядуть Діви Долі – Судениці. Одним Судениці напрядуть червоних ниток, яскравих та нескінченних як любов, а іншим – чорних і несправедливо обірваних на півоберті життя… Містичні жіночі образи червоно-чорним прядивом наче виворожують майбутнє, яке дуже нагадує долю української землі – непросту, трагічну, але із невгасимим вогнем віри і любові».

«Рекрутській коломийці» уже понад сто років, – розповідає керівник ТанцТеатру «Життя», режисер кліпу, народна артистка України Ірина Мазур. – Створена вона у часи Першої світової війни. Минуло стільки часу, а слова «Ой співаймо, товаришу, бо вже не будемо, / За дві, за три неділеньки до войська підемо. / Як будемо, пане брате, на коня сідати, / Буде твоя, буде моя дівчина плакати…», на жаль, досі актуальні! Московія нищить нас не лише градами, а й підступною інформаційною війною, завданням якої є руйнувати все українське. А ситуація на сьогодні в Україні – надсерйозна: здаються наші державницькі інтереси, під гаслами «миру» просовують приховану капітуляцію, звільняють злочинців, яких мали б судити, карають героїв, яких мали б славити…»

На думку Ірини Мазур, такого контенту, як «Рекрутська коломийка», зараз дуже бракує, бо це – культурна зброя, яка усі часи відбивала атаки на ідентичність українця і давала йому можливість не втратити себе.

Варто зазначити, що проєкт «ДНК», частиною якого став відеокліп «Рекрутська коломийка», – це ще один проєкт ТанцТеатру «Життя» після програм «LoveSorry», «Ремінісценції.UA», «Етноеволюція» і «DEKADANCE».

«Зараз, коли усім нам економічно дуже непросто, такі проєкти реалізовувати дуже складно, – наголошує Ірина Мазур. – Але якщо їх не робити, не творити нового, якісного, наскрізь українського продукту, то дуже швидко забудемо, хто ми, що будує нас, наповнює, підживлює».

Переглянути кліп ТанцТеатру «Життя» «Рекрутська коломийка» можна тут:

https://www.youtube.com/watch?v=yVicOG6SxTE

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото «Дню» надала Галина ГУЗЬО
Рубрика: