…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

«Погляд у часі»

Так називається виставка, яка відкриється 13 лютого в Музеї сучасного мистецтва України
5 лютого, 2020 - 09:50
ІГОР ЧАМАТА. «МАМА І НІЧ». 1990 р. / ІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО МУЗЕЄМ

У межах проєкту «Семейные ценности — Родинні зв’язки» представлено більш ніж 100 робіт українських митців — Сергія Єржиковського, Ніни Котек, Олега Єржиковського (батько, мати, сина), Бориса Приймака (тестя О. Єржиковського), Ігоря Чамати (двоюрідного брата О. Єржиковського) і В’ячеслава Снісаренка (зятя О. Єржиковського).

Художні твори цих майстрів нині знаходяться у приватних колекціях та музеях по усьому світу, усі митці приймали участь у багатьох виставках. Кожен із цієї талановитої родини — творча особистість, зі своїм почерком, своїми пошуками і знахідками, а роботи, які представлені на вернісажі, причаровують глибиною і дають можливість відчути настрої, емоції та натхнення дивовижних митців.

Для творчості Сергія Єржиковського (1895—1989 рр.) були характерні риси центрально-європейської живописної школи. Автор сюжетно-темататичних картин на історичну тематику, батальних творів, жанрових полотен, ліричних пейзажів. У портретах відтворював душевні стани та індивідуальні  характери ріхних людей.

Ніна Котек (1901—1984 рр.) писала надзвичайні натюрморти, в неї був бездоганний смак і неймовірне відчуття кольору.

Олег Єржиковський (1939 р.) пацює в галузі живопису, монументально-декоративного та прикладного мистецтва. Основні твори: «Двоє на ескалаторі» (1967), «Київський дворик» (1971), «Робітничий патруль» (1978), «Портрет Насті у випускному платті» (1988), серія подарунків першим урядовим особам Європи та Америки в техніці мікромозаїки (1989—1994).

Борис Приймак (1909—1996 рр.) був відомим архітектором. Майже два десятиліття Борис Іванович відповідав, як головний архітектор нашої столиці, за архітектурне обличчя Києва. Серед відомих його проектів: Поштамт на Майдані Незалежності, готель «Україна», оформлення мосту Патона, станції метрополітену — «Нивки, «Шулявська», «Берестейська», «Контрактова площа», «Майдан Незалежності»... Він брав участь у розробці генеральних планів забудови  Києва у 1949р. та 1964 р., а також працював професором Київського художнього інституту.

Вишукана колористична манера, теплий ліризм є визначальними рисами творчої манери художника Ігоря Чамати (1946 р.) Картини художника приваблюють живою закоханістю у світ природи, прагненням осягнути внутрішній світ портретованої людини.

В’ячеслав Снісаренко (1964 р.) — художник-графік експериментує з сучасними матеріалами й розписує офорти різними фарбами, додаючи картинам об’єму й виразності. Техніка офортів потребує тонкої, вдумливої і кропіткої праці. Авторські роботи В’ячеслава Миколайовича завжди витончено естетичні...

Виставка «Погляд у часі» триватиме до 29 березня.

Тетяна ОНИЩЕНКО
Газета: 
Рубрика: