Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Понад пів мільйона відвідувачів

П’ять років тому у Дніпрі відкрили внутрішню експозицію Музею АТО
26 січня, 2022 - 13:53
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

У пам’ятному місці за цей час побували вже понад пів мільйона відвідувачів. У музеї зібрали тисячі експонатів про подвиг звичайних українців, які стали на захист Батьківщини. Експонати ілюструють історії бойового життя військових, волонтерів, медиків, капеланів. «Музей АТО залишає слід у серці кожного відвідувача. Це пам’ятне місце — про долі простих людей, які допомогли Україні вистояти. Іноді – ціною власного життя», – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Найперше відвідувачі Музею АТО потрапляють до зали, де зібрані речі мешканців області – захисників України. Це інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців, афіші волонтерських акцій. А ще — боєприпаси, ордени, фото військових кореспондентів, дитячі малюнки. Знімки загиблих та дорогі їхньому серцю речі – у другій кімнаті, «Залі пам’яті». Про одного з бійців нагадують його улюблені шахи. Про іншого — книжка або ікона, яка допомагала вистояти під час боїв. Є тут і лист від матері, мобільний телефон зі слідом від вибуху. Внутрішню виставку щороку доповнюють.

«Тут є і мої трофеї, привезені з війни. Ворожі прапори та шеврони. Такі експонати допомагають відвідувачам зрозуміти: війна поруч. Дніпро став форпостом на шляху у ворога. Тож, на щастя, багато людей знають про вибухи та руйнування будинків лише зі слів бійців. Музей АТО — місце пам’яті, яке не дає забути, завдяки кому в нашому регіоні мир і благополуччя», – розповідає ветеран війни Євген НАЛЬОТА.

Особливість мультимедійної зали виставки — панорамний екран. Документальні фільми там транслюють на всі чотири стіни. Стрічки переносять глядачів у вир тодішніх подій. «Для АТОвців це місце більш ніж музей. Воно сповнене теплом і пам’яттю. Тут завжди раді захисникам. Такий національно-патріотичний осередок згуртовує бійців», – каже учасник АТО-ООС, офіцер Нацгвардії України Андрій КАРПЕНКО. Перший в Україні музей АТО відкрили у Дніпрі 2016 року.

Спочатку створили експозицію просто неба, а за пів року — внутрішню. Музей став важливим об’єктом для гостей Дніпропетровщини. В облдержадміністрації кажуть, що тут за п’ять років побували відвідувачі з усього світу.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро. Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"
Газета: 
Рубрика: