Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Роботу над створенням цифрового архіву розпочато!

Львівська національна галерея мистецтв, аби бути доступнішою для відвідувачів, робить онлайн-каталогізацію колекції
30 липня, 2021 - 16:32

У ЛНГМ розповідають, що їхня збірка – одна з найбільших в Україні і представляє найкращі твори європейського мистецтва, зокрема – Жоржа де Латура, Франсуа Жерара, Якопо Цуккі, Йогана Георга Пінзеля. Проєкт має назву «Цифровий архів Львівської національної галереї мистецтв» і реалізовується спільно з громадською організацією ГО «17» за підтримки Українського культурного фонду.

За словами керівника робіт, Романа Гука, онлайн-каталог колекції передбачає вільний доступ в онлайн-режимі до 1050 найцінніших експонатів зі збірки ЛНГМ, багато з яких раніше не були доступні відвідувачам. «Всі експонати будуть представлені у високій роздільній здатності. Також можна буде оглянути п’ятдесят 3D моделей скульптури. Очікуємо на зацікавлення музейників та дослідників і сподіваємось на нові відкриття та плідні колаборації», – говорить Роман Гук. І додає, що користувачі зможуть здійснювати пошук у каталозі за допомогою зручної пошукової системи, а доступним для загалу архів стане вже найближчим часом – у листопаді поточного року.

«На початках роботи доволі складно визначитися з відбором експонатів, коли музейна скарбниця налічує понад 64000 творів, – наголошує директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк. – Отож наразі зосереджуємося на тій частині нашої колекції, що зберігається у Золочівському та Олеському замках та у Львові – у палацах Лозинського та Потоцьких. Приміром, з колекції галереї у Олеському замку експерти проєкту відібрали понад триста творів живопису (зокрема парадно-репрезантативні портрети від ранніх до XVIII століття) та скульптури XVI – XVIII століть (зокрема – авторства Пфістера та Оленського), чимало з яких на ширший загал невідомі. Однак це – лише початок! Плануємо активно розвивати архів та доповнювати  новими експонатами».

Головна мета проєкту «Цифровий архів Львівської національної галереї мистецтв», за словами Тараса Возняка, – зробити колекцію доступною для всіх охочих оглянути її. Попри виклики нового часу!

Варто додати, що онлайн-каталог збірки ЛНГМ робить та ж команда, котра виконала проєкти «Пінзель. AR» та «Pinsel.Munich» (у Музеї Пінзеля Львівської національної галереї мистецтв)  та «Йов Кондзелевич» (у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького).

«День» достатньо ґрунтовно висвітлював перебіг цих робіт (див., зокрема, публікації «Побачити» руками. Як і навіщо у Національному музеї у Львові оцифровують Богородчанський іконостас» – від 25 жовтня 2019 року та «Коштом Євросоюзу. У Львові стартував проєкт «Pinsel.Munich» – від 14 травня 2020. – Т.К.).

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото з ФБ-сторінки ЛНГМ.
Рубрика: