Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Щоб донести мистецтво до глядача

У Львові створили вуличну галерею з картинами на сітілайтах
6 травня, 2020 - 10:27
ФОТО АВТОРА

Щоб донести мистецтво до глядача навіть під час карантину, у Львові створили вуличну галерею «Ін’єкція». Усі роботи першої її виставки розмістили на сітілайтах в центральній частині міста.

«Суспільство, як організм. Війна, екологічні катастрофи, епідемії... Наше суспільство вже багато років отримує ін’єкції із токсичними речовинами. І організм починає боротися. Як тільки організм піддається атаці інфекції, у бій вступають лімфоцити (білі кров’яні тільця), вони виробляють антитіла, зброю, що знищує загрози. Митці можуть мислитися метафорично як «лімфоцити» спільнот, якщо суспільство — це організм... Своїми діями та творами вони допомагають протистояти токсичним ін’єкціям, якими отруюються людські спільноти. Митці реагують на будь-які зміни і є ретрансляторами буття, сьогодні вступають у боротьбу за одужання нашого суспільства. Ми прагнемо створити і реалізувати позитивну ін’єкцію! То ж вулична галерея «Ін’єкція» є таким поширювачем антитіл у кровотоці нашого міста», — розповідають організатори проєкту.

Загалом галерея наповнена 29 сітілайтами, які відображають теми війни, екології та коронавірусу. Участь у створені виставки взяли 20 художників: Андрій Єрмоленко, Анна Романюк, Богдана Пацюк, Вадим Панченко, Влодко Костирко, Гєник Равський, Денис Метелін, Денис Струк, Леся Квик, Костя Смолянинов, Марян Пиріг Пирожок, Максим Паленко, Міра Бачкур, Олексій Ревика, Оксана Федчишин, Тарас Кеб, Саша пес, Юлія Долинська, Юлія Лящук.

Як зазначають організатори галереї, одні роботи є відображенням минулого, інші рефлексіями на події сьогодення, а ще деякі, можливо, є передбаченням нашого майбутнього. Але у будь-якому разі — це ліки, спродуковані художниками для духовного зцілення.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів
Газета: 
Рубрика: